Bezpieczeństwo, a także komfort użytkowania, to dwie najważniejsze kwestie, o których przeważnie myśli typowy użytkownik komputera

Posted on 15/09/2022 7:20am

W XXI stuleciu życie bez laptopa lub tabletu byłoby naprawdę trudne. Dzięki rozmaitym aplikacjom, a przede wszystkim dzięki dostępowi do internetu nasze powszednie życie jest o wiele prostsze. Bez wychodzenia z mieszkania można kupić gustowny jasnoczerwony pulower bądź nawet leki na receptę, a także załatwić wiele urzędowych formalności. Gdy ktoś nie interesuje się informatycznymi nowościami, to wystarczy mu najprostszy typ urządzenia. Zasadniczo wydawanie paru wypłat na supernowoczesny laptop niekiedy bywa bezsensownym działaniem, szczególnie że niektórzy użytkownicy chcą poza tym zainwestować w kupno droższych programów.

bezpieczeństwo w internecie
Author: iStock
Source: iStock
Sprawy bezpieczeństwa nabierają dziś szczególnego znaczenia. Co pewien czas użytkownicy internetu są przestrzegani przed błyskotliwymi oszustami, którzy potrafią wyłudzić prywatne dane i w taki sposób okraść nieostrożną osobę korzystającą przykładowo z bankowości elektronicznej. Aby zmniejszyć zagrożenie, internauci instalują na laptopach Sony Vaio, HP, Lenovo lub system monitoringu CCTV sprzęcie innych producentów aplikacje antywirusowe. Ich oczywistą zaletą jest też duża funkcjonalność - dzięki dodatkowym opcjom dzieciaki mogą zupełnie bezpiecznie poruszać się po internecie, a opiekunowie bez jakichkolwiek obaw robić zakupy w internetowych sklepach. Gdy jedni korzystają z bezpłatnych programów, to inni wolą co roku inwestować w Norton 360 albo Kaspersky'ego .O ile 10 lat temu korzystaliśmy zazwyczaj ze stacjonarnych pecetów, o tyle dzisiaj o wiele częściej używamy laptopów. Na przenośnych komputerach można pracować tak w swoim domu, jak i miejskiej bibliotece bądź nawet w osiedlowym parku. Właściciele notebooków wcale nie chcą rezygnować z funkcjonalnych rozwiązań, jakimi charakteryzowały się konwencjonalne komputery. Stąd ostrożny kupujący zweryfikuje, czy np. notebook Dell xps 13 posiada dodatkową klawiaturę numeryczną. Tymczasem gdy ktoś jest mocno przywiązany do kilkuletniego komputera stacjonarnego, ten na pewno będzie systematycznie go unowocześniał, a dzięki nowej i stylowej obudowie Fractal Design Define r5 urządzenie zyska na wyglądzie.

Praca na komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Typowy użytkownik zwraca uwagę tylko na kilka wybranych aspektów. Pomimo tego że na domowy użytek w żadnym wypadku nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu, to jednakże szary obywatel wybierając komputer planuje w w następnych latach instalować na dysku typowe aplikacje, w tym również programy antywirusowe - ceneo. Jednocześnie spodziewa się, że producent laptopa zadba, aby dobrze się na nim pracowało.

Tags: komputer, dysk, wypłata