Bierzemy pod lupę finanse przyszłych kontrahentów

Posted on 23/06/2019 7:17am

Jeśli mamy zamiar, z kimś podpisać umowę bywa, że mamy pewne obawy. Żyjemy w czasach, kiedy wiele firm stara się dorobić się na naiwności innych. Dlatego niezbędne jest przysłowiowe dmuchanie na zimne. Jeśli chcielibyśmy z kimś tworzyć biznes nie zapominajmy, że można wszystko przeanalizować zanim dojdzie do podpisania umowy.

Inwestycja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów, jakie posiadamy jest analiza kontrahentów Dzięki sprawdzeniu jak obecnie trzymają się zasoby finansowe firmy i co działo się u niej w poprzednich latach będziemy widzieli wszystko, jak na dłoni, czy firma jest wiarygodna. Płynność kapitałowa kontrahenta to najistotniejsza cecha dla nas. Nikt nie chce nie otrzymać zapłaty za swe produkty. Dlatego jeżeli uważamy się za zawodowców musimy korzystać z możliwości, jakie mamy.

Przypadł Ci do gustu nasz artykuł? Więc z pewnością masz zamiar przeczytać więcej. Jeżeli tak, to kliknij w poniższy link i idź do źródła (https://www.winski.pl/). Miłej lektury!

Dobrze kogoś kilka razy upewnić się aniżeli później zaprzepaścić duże pieniądze. Pamiętajmy o tym żeby tworzyć listy wiarygodnych kontrahentów i tych, z którymi mieliśmy problemy. Mogą one pomóc nam i nie tylko nam przy następnych transakcjach.

Regulowanie należności w odpowiednim terminie

Jeżeli chodzi o zawieranie umów to doskonale wiemy, że trzeba zwrócić uwagę na to, co jest napisane obok gwiazdek. Ale istotne jest też to czy aby na pewno można mieć gwarancję, że kontrahent uiści zobowiązanie finansowe. Niestety bywa tak, że nie jesteśmy w stanie z kontrahenta ściągnąć zaległej nam kwoty. Dlatego w wielu firmach jest osoba, która zajmuje się kontrolą należności. Kontrola należności (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem) nie jest prostą pracą. Ogarnięcie wszystkiego w ogromie zapłaconych i niezapłaconych rachunków i faktur może trochę potrwać. Wiadomo, że księgowi w firmie mogą być pomocni, ale oni również mają własną pracę.

Nie ociągaj się - jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do serwisu autora (http://propertyapart.com/), by przeczytać kolejne niesamowite wiadomości.

Tak, więc warto kupić aplikację, która pozwoli nam w łatwy sposób zapanować nad wszelkimi należnościami. Przez czytelny interfejs możemy prędko dowiedzieć się, które należności są zaległe i o które czas zacząć się upominać, które zostały uregulowane w odpowiednim czasie i które niebawem muszą być zapłacone. Tego rodzaju program jest koniecznym wparciem pracownika, który ma odpowiednio zajmować się należnościami firmy.

Tags: umowa, firma, Księgowi, należność