Ciekawe rozwiązania technologiczne dla wszystkich

Posted on 31/10/2020 8:21am

Nowoczesna technologia to dzisiaj konieczny czynnik rozwoju społeczeństw. To tendencja, która wzbogaca przedsiębiorstwa, państwa i wiele innych podmiotów. Technologia jest już właściwie w każdym miejscu, choć co istotne są państwa, gdzie jest to już etap bardziej zaawansowany (przykładowo Japonia) albo dopiero na samym starcie (na przykład, niektóre kraje afrykańskie). Polska znajduje się gdzieś pośrodku stawki.
schemat cloud computing
Author: BasicGov
Source: http://www.flickr.com
Dotarło już do nas wiele interesujących technologii, w ostatnich miesiącach zwłaszcza chmura obliczeniowa zasługuje na uwagę.

Chmura obliczeniowa (z angielskiego cloud computing) wiąże się z zagadnieniem wirtualizacji. Sam model jest historycznie związany z przetwarzaniem sieci, gdzie wiele różnorodnych systemów może udostępniać usługi korzystając z oferowanych zasobów. Występuje jednakże dość istotna różnica: w cloud computing otrzymujemy zasoby, które w najwyższym stopniu odpowiadają wymaganiom usługobiorcy.

Chmura obliczeniowa (cloud computing) to sposób przetwarzania danych, który jest oparty na użytkowaniu usług, do jakich mamy dostęp dzięki usługodawcy. Odznacza się wielką funkcjonalnością, jako usługa ofiarująca nam wartość dodaną. Oferuje nam to dane oprogramowanie, a także potrzebna infrastruktura. Te rozwiązanie odznacza się wielką zaletą, ponieważ eliminuje konieczność kupna licencji lub instalowania oprogramowania.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niesamowitego? Nie ma najmniejszego kłopotu - spójrz na to a zadowolenie będzie zapewnione.

Rozliczenie jest za to naprawdę proste: konsument zwyczajnie płaci za określoną usługę, za jej użytkowanie. Oznacza to, iż zamiast płacić za oprogramowanie, płaci jakby abonament i dzięki temu korzysta z dobrodziejstw najbardziej aktualnej wersji programu - więcej informacji o cloud hosting.napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com

Jak w takim wypadku przygotowywana jest umowa? Jest właściwie zawierana na świadczenie usług w chmurze obliczeniowej, nie pod określony podmiot, posiada po prostu pakiet rozwiązań, z których możemy korzystać.

Jak to działa? Zasada działania wydaje się mało skomplikowana. Pełny ciężar świadczenia usług IT (czyli danych, mocy obliczeniowej czy oprogramowania) zostaje przeniesiony na serwer. To dzięki temu jest możliwość ciągłego dostępu do niezbędnych danych przez różne komputery. To znaczy, że bezpieczeństwo nie jest zależne od tego, co się dzieje z konkretnym komputerem klienckim, natomiast szybkość procesów pochodzi z mocy obliczeniowej serwera. To naprawdę proste, musimy się tylko zalogować z obojętnie jakiego komputera z dostępem do Internetu i już można korzystać z możliwości chmury obliczeniowej. Jak widać, nic bardziej prostszego, a jednocześnie jakie korzyści dzięki temu uzyskamy (sprawdź ile będzie Cię to kosztować).

Tags: komputery, serwer, chmura obliczeniowa, Cloud computing