Ciekawostki o folderach reklamowych - tych jeszcze nie znałeś

Posted on 16/09/2022 8:02am

Foldery promocyjne są najskuteczniejszą odmianą promocji sieci sprzedażowych. Wykazują to zarówno wyniki ankiet niezależnych instytucji, jak i wyniki sprzedażowe poszczególnych sieci. W Polsce broszury reklamowe mają swój początek w latach 90-tych zeszłego stulecia.


Pojawiły się w one razem z wejściem na krajowy rynek dużych międzypaństwowych sieci handlowych. W obecnych czasach foldery promocyjne są głównym środkiem komunikacji pomiędzy klientem a siecią handlową. Dzisiaj broszurki promocyjne w naszym państwie publikują nie tylko duże sieci (jak na przykład gazetka Black Red White), swoje foldery mają również nieduże, lokalne sieci.

promocja
Source: flickr.com
Treść gazetek reklamowych które publikują poszczególne sieci hipermarketów z reguły zbliżona jest do siebie (). Z zasady są to kolorowe foldery zapełnione fotkami towarów, pod jakimi zapisano ich ceny.

Jeśli zaciekawił Cię ten temat, to obejrzyj także inne równie ciekawe witryny, które posiadają nie mniej istotne informacje.

Przeważnie bywają to często kupowane artykuły, jak przykładowo nabiał, pieluchy, jajka, jarzyny lub mięso, a w wypadku marketów z RTV/AGD są to: telewizory, komputery, smartfony albo lodówki. Prawie każda gazetka reklamowa posiada swe limity czasowe (nieraz też geograficzne). Wszelka propozycja specjalna ma określony swój początek a także koniec. W pobliżu bieżącej ceny promocyjnej produktu przedstawiana jest poprzednia cena. To od lat używany, wypróbowany sposób demonstracji towarów.

Poniektóre sieci marketów starają się przykuć uwagę klienta okazjami tak zwanymi tematycznymi. Kreują one specjalne propozycje tematyczne, w ramach których wyprzedawane są: odzież, buty, AGD, zabawki jak też kosmetyki. Od czasu do czasu zdarza się również sprzęt sportowy, rośliny lub też artykuły RTV. Lidl dla przykładu słynie z tygodni zadedykowanych kuchni obcych krajów (np. "Tydzień meksykański", "Tydzień grecki" itp).


W broszurach reklamowych lokalnych sieci handlowych prezentowane są także: konfekcja, dodatki dekoracyjne do mieszkania, a także małe AGD (Leroy Merlin gazetka - ). Znaczny wpływ na to, które produkty opisywane będą w gazetce ma czas kalendarzowy publikowanej broszurki. Dodatkowe propozycje przedstawiane są przede wszystkim przed okresem Bożonarodzeniowym, ale również przed Wielkanocą, a dodatkowo przed Dniem Ojca.

Tags: odzież, oferta, broszury, foldery