Co należałoby wiedzieć dobierając oświetlenie do domu?

Posted on 14/05/2019 12:45pm

Salon to swego rodzaju wizytówka domku. To punkt spotkań, ale też wypoczynku i relaksu. Toteż warto uwydatnić oświetleniem jego charakter oraz zaakcentować aranżację wnętrza. W tym wypadku nie starczy jedno oświetlenie centralne. Warto pokusić się o bardziej wyszukaną kombinację oświetlenia.


lampa sufitowa
Author: U.S. Army
Source: http://www.flickr.com
Klasycznym podejściem jest lampa podłogowa ze ściemniaczem (sprawdź przykłady: lampydodomu.pl/nowoczesne-lampy-podlogowe/39122-lampa-podlogowa-sienna-ze-sciemniaczem.html) a także punkty świetlne w formie kinkietów, lamp jadalnych, podłogowych jak też dekoracji świetlnych na przykład z opraw do obrazu, podświetleń półeczek a również kompozycji oczek halogenowych czy też żarówek LED. Zastosowanie złożonego oświetlenia przez zestawienie ogólnego światła z miejscowym jak też przy dodatkowym uwzględnieniu układów regulacji natężenia oświetlenia gwarantuje swobodne konstruowanie klimatu wnętrza a także zapewnia funkcjonalność jak również energooszczędność. Inna ilość światła jest potrzebna przy spotkaniu towarzyskim, natomiast inna przy wypoczynku, a także adekwatnie do pory roku a także ilości światła dziennego.
Oświetlenie podstawowe (dla przykładu żyrandol, lampa nad stołem) są częstokroć uzupełniane lampą podłogową. Lampa podłogowa emituje znaczną ilość światła na sufit zapewniając w efekcie łagodne rozproszone światło odbite, sprzyjające relaksowi. Zwykle tego typu lampy mają ściemniacz i źródło światła o mocy od 100 do 500W (najczęściej żarówka tradycyjna lub halogenowa). Producenci proponują lampy sufitowe dla dzieci w najprzeróżniejszych wersjach, przykładowo z dodatkowym regulowanym ramieniem wyposażonym w żarówkę mniejszej mocy z funkcją do oświetlenia miejscowego. Polecamy stronę: lampy sufitowe dla dzieci. Bardzo interesujące efekty możemy uzyskać montując kinkiety na ścianach. Ich kluczowy walor to zdobienie wnętrza, uwydatnianie kolorystyki, dla przykładu struktury tynków dekoracyjnych, itd. Kinkiety w zależności od wykonania mogą oświetlać pomieszczenie blaskiem odbitym od sufitu oraz ściany czy świecić wprost poprzez dekoracyjne klosze.
oświetlenie kuchni
Author: SKOFF
Source: SKOFF


Wybierając lampy wiszące kuchenne trzeba zwrócić uwagę na ergonomiczność.

Nasz najnowszy artykuł ?podoba Ci się To rewelacyjnie, ponieważ na kolejnej stronie przygotowaliśmy dla Ciebie sporo takiego typu postów.

(Warto zajrzeć: LampyDoDomu). Prócz tradycyjnie już stosowanego rozwiązania w postaci oprawy na suficie w centralnej części kuchni warto zamontować oświetlenie punktowe pod szafkami wiszącymi.

Tags: dekoracja, lampy, energooszczędność