Co to jest kamera termowizyjna Flir, do czego służy i z jakiego powodu mogłaby nawet uratować życie?

Posted on 01/10/2019 6:58am

Czy też wiesz, jakiego sprzętu używają strażacy, aby sprawdzić, czy też gdzieś w zgliszczach spalonego np. zabytkowego domu nie tli się jeszcze jakiś żar? Urządzenia tego używa również czasami na przykład policja przy odszukiwaniu różnorodnych osób.


Tym mechanizmem jest kamera termowizyjna Flir, zatem specjalna kamera, jaka nie rejestruje rzeczywistego widoku tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie temperatur zbadanych obiektów. Z pewnością znamy powszechny proces takiego badania z różnych filmów. Większość budynków na obrazie zarejestrowanym za sprawą takiej kamery są fioletowego koloru, lecz im cieplejsze, niniejszym jaśniejsze. Ich kolorystyka przechodzi więc od fioletu poprzez czerwoność i żółtość, aż do bieli. Inną nazwą tego sprzętu to kamera na podczerwień. Jednak takie kamery nie tylko rejestrują obraz. Posiadają innowacyjne technologie, jakie służą do zwiększenia klasy zapisywanego obrazu, co bardzo przyczynia się do przyspieszenia procesu oceny wizji i zaawansowane technologie służące do np. sporządzania raportów.


A w jaki sposób prezentuje się taka kamera? Okazuje się, iż tutaj nie ma niespodzianek - bardzo przynosi na myśl wizualnie typowy aparat fotograficzny. W końcu to kamera, ale, kolokwialnie mówiąc, na podczerwień. Jest naturalnie także niezwykle lekka, co powoduje, iż kamera termowizyjna Flir jest niezwykle poręcznym i użytecznym w niektórych sytuacjach mechanizmem.
W jakim miejscu zatem można nabyć takową kamerkę na podczerwień? Obecnie nie ma z tym żadnego problemu, starczy wyłącznie wyszukać jej w Sieci.

Tags: dom, sprzęt, prezent, Urządzenia, fotograf