Co wziąć pod uwagę, zakupując telefon komórkowy.

Posted on 29/06/2019 12:33pm

Poszukując smartfonu dla siebie, przyda się zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim spójrzmy na to, jakie cechy posiada nasz smartfon, a także jak solidna jest bateria. To najistotniejsze cechy, na jakie należy zwrócić uwagę.


telefon model Lumia
Author: Nokia
Source: Nokia
Jeżeli chodzi o funkcje, to obecnie nowoczesne komórki posiadają ich rzeczywiście niemało. Chociażby taki smartfon microsoft lumia 535 posiada dostęp do sieci www, wszystkie najnowsze oraz najbardziej aktualne aplikacje pocztowe, map samochodowych albo przeglądarki internetowej.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie przecież aplikacje są nam niezbędnie potrzebne! Z tej przyczyny pomyślmy, czy chcemy zapłacić więcej na nowiutki smartfon moto x play mający niemało funkcji, jeżeli tak naprawdę będziemy używać jedynie części z nich? Spójrz-> microsoft lumia parametry

Drugą ważką sprawą jest wytrzymałość baterii. Im więcej aplikacji albo funkcji w smartfonie microsoft lumia 950, tym niestety bateria będzie się prędzej rozładowywała. Z tego powodu dobrze jest posiadać zawsze przy sobie – w torbie, teczce czy też plecaku, ładowarkę do własnego smartfonu, na przykład do microsoft lumia 550. Pozwala nam to na prędkie doładowanie telefonu w przypadku, gdy smartfon będzie nam się rozładowywał, a my bardzo pilnie musimy zatelefonować, napisać mmsa lub skorzystać z sieci www.

Istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, kupując smartfon, jest jego wielkość. Na większych ekranach wszystko oczywiście wyraźniej widać. Jednak tego typu komórki nie są za bardzo poręczne.


biały smartphone
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Są wielkie, przez co zajmują więcej miejsca w kobiecej torebce a panowie, jacy noszą telefon w kieszeni spodni, mogą mieć z tym problem, ponieważ smartfon będzie po prostu za duży. Natomiast nieduży smartfon ma malutki ekranik, nie jest więc tak wspaniały w użytkowaniu jak komórki większe, jednakże jego niewątpliwą zaletą są gabaryty – taki telefon zmieści się i do kieszonki spodni, i do nawet małej damskiej torebki, na przykład kopertówki- ceneo.

Jak widać, poszukując dla siebie telefonu komórkowego należy popatrzeć na kilka rzeczy i zalet komórki. Jeśli zastanowimy się, czego tak naprawdę od komórki oczekujemy, na pewno kupimy ten najbardziej właściwy dla nas lub też dla naszych najbliższych.

Tags: bateria, telefon, smartfon, Aplikacje