Czy wszystkim recenzjom zamieszczanym w internecie należy wierzyć?

Posted on 22/06/2021 8:16am

Dzisiaj różne decyzje w niezwykle dużym stopniu zależą od treści, jakie docierają do nas poprzez internet. Niezwykle często zdarza się, że zanim udamy się do teatru lub nawet na zakupy, poznajemy wcześniej niezwykle szczegółowo różnorodne komentarze czy recenzje w internecie związane z danymi produktami czy usługami. Czy jednak zawsze są one wiarygodne? I czy dobrze jest się nimi sugerować?

Program internetowy
Author: Syed Ikhwan
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często umieszczane w internecie komentarze czy recenzje nie wywodzą się w rzeczywistości od profesjonalnych osób lub też ludzi, którzy wcześniej mieli sposobność wypróbować produkt tudzież usługę, ale są generowane przez duże agencje reklamowe. Ich zadaniem jest delikatnie propagować produkty dla swoich klientów.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to aby zdobyć podobne dane na podnoszony wątek, spójrz na informacje (https://gmsystem.pl/szkolenia-solid-edge/), one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

Mnóstwo osób uważa nawet, że sieć oprócz kilku wyjątków, raczej nie jest właściwym źródłem informacji. Wśród natłoku informacji bardzo często trudno nam samodzielnie wywnioskować, czy określona recenzja naprawdę pochodzi z wiarygodnego źródła, czy też może jest tylko opracowana przez fachowców do tzw. ePR-u, których rolą jest podświadome zachęcenie nas do określonych produktów. Jak się okazuje, niejednokrotnie dobre komentarze, opinie i recenzje są przygotowane przez ludzi, którzy uzyskują za to konkretne pieniądze od agencji marketingowych. Takie recenzje w większości są pozytywne, jednakże zazwyczaj całkowicie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków - zobacz tu.

Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Internet jest świetnym miejscem do reklamowania się przez wszelkiego rodzaju marki. Daje niezwykle wiele różnych okazji do efektywnego i podprogowego wpływania na opinie osób, które kiedyś powinny stać się potencjalnymi klientami, na przykład StarCraft II: Skrzydła Wolności – recenzja. A przecież to jest głównym celem wszystkich firm! Dodatkowo analizy pokazują, że znacznie bardziej wierzymy w różnego rodzaju opinie na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż marketerzy bardzo chętnie sięgają po tego rodzaju możliwości.

Jest to jedna z najlepszych form reklamy w sieci, a oprócz tego bardzo opłacalna. Marketing mający miejsce w sieci okazuje się więc codziennością. Niestety wymaga to od nas znacznie większej świadomości, że nie we wszystko co pojawia się w sieci warto wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku warto zachować zdrowy rozsądek.

Tags: Internet, marki, Produkty, opinie