Dlaczego powinno się kupić etui na komórkę?

Posted on 07/10/2019 12:00am

Nowoczesne komórki znacznie różnią się od tych, których używaliśmy nawet niewiele lat wstecz. Powinno się ich bardzo pilnować oraz troszczyć się, aby nie spadły na podłogę, ponieważ to może oznaczać ich koniec. Świetną ochronę dla twojego smartphone może zapewniać etui.
W największym stopniu czułą na uszkodzenia częścią nowych smartphonów jest ekran.
Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Mnóstwo ich posiadaczy już przekonało się, jak wrażliwe na upadki są nowe smartphony. Kiedy tego typu telefon upadnie na podłogę, często nawet z niewielkiej wysokości, ekran pęka i urządzenie staje się bezużyteczne. Pożyteczne może okazać się etui na komórkę, jakie uchroni telefon przed dużą ilością prawdopodobnych zniszczeń.


Na rynku istnieje dużo typów etui. Żeby wybrać odpowiednie, powinno się zastanowić, jakie pasuje najbardziej własnym potrzebom. Na przykład, etui na komórkę rodzaju wsuwka albo z zamykaną kieszonką chroni cały telefon, ponieważ znajduje się w środku pokrowca. Dzięki temu telefon nie porysuje się, nawet jeśli umieszczamy go w kieszeni. Tego typu etui posiada jednak małą wadę – nie mamy błyskawicznego i wygodnego dostępu do wyświetlacza, bo musimy na początek wyjąć urządzenie.


Inny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej ma ona postać pokrowca z zostawionymi otworami, aby można było natychmiastowo oraz wygodnie skorzystać z komórki. Kabury dziś są najmodniejsze w przypadku zwykłych komórek.


Przed zarysowaniem ekranu, brudem oraz upadkiem świetnie ochroni komórkę etui na kształt futerału (case Lenovo K5). Niekiedy posiada ono klapkę, która idealnie chroni delikatny ekran. Ostatni typ etui na komórkę przeznaczony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest na przykład pasek, dzięki czemu telefon można doczepić do ramienia. Tego typu etui na komórkę docenią przykładowo fani biegania, którzy będą mogli bez przeszkód słuchać muzyki z telefonu lub na bieżąco sprawdzać swoje wyniki.
Niektóre urządzenia zaopatrzone zostały w dodatkowe części, jakie chronią je przed zniszczeniem, np. mocne szkło. Jednak tańsze modele smartphonów nie posiadają takiego udogodnień, a więc są bardziej delikatne. Właśnie z tego powodu etui jest niemal niezbędne.

Tags: ekran, wyświetlacz, kurz, moc, kupić