Jak aktualnie wygląda rynek telefonów komórkowych i smartfonów na świecie, jakimi rozwiązaniami firmy kuszą obecnie swoich klientów.

Posted on 12/05/2019 2:25pm

Rynek smartfonów rośnie w bardzo szybkim tempie, zrozumiałe więc jest, że każdy będzie chciał jak najwięcej urwać z tego. Co prawda w dalszym ciągu największe udziały w rynku mają są Samsung i Apple, lecz inne firmy także idą do przodu. Dużą popularność pragnie także zdobyć Microsoft, promując swój system Windos Phone.


Jak na razie nie ma on dużych udziałów, lecz na rynku pojawiło się już kilka ciekawych modeli, z powodzeniem konkurujących ze smartfonami na Androidzie. Dobrym przykładem może być tu Microsoft Lumia 535 (etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=247&device_model[0]=243), pierwszy smartfon wydany nie pod marką Nokii a Microsoftu. Pięciocalowy ekran, zgrabna obudowa i dobrej jakości materiały sprawiają, że już w pierwszym momencie sprzęt ten robi bardzo dobre wrażenie. Równie dobrze będzie w środku, bowiem Lumia wyposażona została w wydajne części, a w połączeniu z szybko działającym systemem sprzęt będzie działał faktycznie szybko. Model ten szybko zyskał sporą popularność na rynku, jeżeli następne będą tak udane, to być może system Microsoftu będzie miał dużo sznas na zdobycie większych udziałów.
telefon nokia
Author: N i c o l a
Source: http://www.flickr.com

Z kolei jeżeli chodzi o Androida, to wiele firm próbuje zagrozić pozycji Samsunga, proponując tam samo dopracowane modele. Doskonałym przykładem może tu być LG, który stawia nie tylko na topowe modele, ale także dla średniej półki. I do właśnie takiej grupy będzie się zaliczał LG Magna (sprawdź: kliknij i zobacz), posiadający sporo rozwiązań zapożyczonych od swojego droższego rodzeństwa.


Smartfon ten nie jest może demonem wydajności oraz prędkości, lecz jeżeli ktoś nie gra w najnowsze gry, to jego konfiguracja bez problemów wystarczy do normalnej pracy. Urządzenie zostało wyposażone ekran o średnicy pięciu cali, 1GB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej. Może wydawało się to będzie nieco mało, lecz przy dobrze zoptymalizowanym systemie w zupełności wystarczy do wygodnej pracy, system będzie pracował bez żadnych zacięć i przestojów. Dużą zaletą tego smartfona jest bateria o dużej pojemności, przy rozsądnym użytkowaniu spokojnie wystarczająca na dwa dni pracy. Smartfon ten jest bardzo udaną konstrukcją i spodziewać się można, że zyska spore uznanie klientów.

Tags: bateria, model, smartfon