Jak podejmować sensowne decyzje natury finansowej?

Posted on 21/06/2018 5:45pm

Prowadzenie firmy w naszym kraju - nic łatwego. Chociaż oczywiście trzeba w jakiś sposób sobie poradzić - a zresztą nie jest aż tak słabo! Uważam, że jeżeli nie chcemy nieustannie uskarżać się na własny biznes, w szczególności musimy podejmować bardzo sensowne decyzje natury finansowej.


A więc przykładowo to coś istotnego, aby już na początku przygody z prowadzeniem biznesu założyć takie konto dla małych firm, które pod autentycznie każdym względem jest OK. Wspaniale, że w Polsce prowadzi działalność tak wiele instytucji bankowych...

oszczędności w słoiku
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Jest wielki wybór, co się z pewnością liczy. Dobrze, ale niby skąd tak naprawdę możemy dowiedzieć się, które konto dla małych firm to prawdziwy strzał w dziesiątkę? Na pewno kryzys gospodarczy był idealnym argumentem dla wszystkich banków - naturalnie za tym, aby podwyższyć opłaty za chociażby otworzenie czy prowadzenie konta. To co prawda zrozumiałe, bo przecież banki muszą zarabiać jak najwięcej. Jednakże my zasadniczo nie jesteśmy bogatsi, a więc powinniśmy szukać jak najlepszych możliwości. Takową opcją jest choćby skorzystanie z pomocy doradców finansowych.

Kiedy tydzień temu odwiedziłem jednego z doradców finansowych, powiedział mi praktycznie wszystko, jeśli w grę wchodzi konto dla małych firm, ale również powiedział mi jaki kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod wszystkimi względami atrakcyjnego. Ciężko uważać, iż bez sporego doświadczenia w owej dziedzinie będziemy mieli okazję poradzić sobie z niezmiernie uciążliwym światem finansowym. Znam taką osobę, która we wszystkich przypadkach wszystkie decyzje finansowe podejmowała bez należytego zastanowienia - obecnie bardzo tego żałuje, bo najzwyczajniej w świecie były one w zupełności błędne.A jeszcze na dodatek uczulam wszystkich odnośnie podejrzanie korzystnych kredytów. Dobrze wiem, że chcemy płacić bankom możliwie jak najmniej, ale w końcu tak czy siak powinniśmy wiedzieć, że w końcu świat finansów jest okrutny. Chciałbym kończąc podkreślić jedno - czymś niezmiernie wskazanym jest to by nigdy nie uważać, że pochopne decyzje to coś w porządku. Jeśli będziemy myśleli w takowy sposób, nie możemy się dziwić, iż będziemy mocno narzekali się na swoją sytuację. W końcu można śmiało powiedzieć, że bardzo dużo od naszych decyzji zależy. Zwróć na to uwagę.

Więcej: .

Tags: pieniądze, biznes, firmy, kredyt, sposób, tydzień