Jak w ciągu ostatniego czasu rozrósł się rynek elektronicznych gadżetów, dlaczego cieszą się one taką popularnością.

Posted on 11/02/2019 12:00am

Obecnie ludzie coraz częściej zaczynają się otaczać różnymi elektronicznymi gadżety. To co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu zobaczyć można było tylko na sali kinowej dziś jest realną rzeczywistością. Rzeczywistością, jaką można kupić w niejednym sklepie i to za naprawdę niewielkie sumy.


kamera, mała kamera,
Author: Sinchen.Lin
Source: http://www.flickr.com
Wszystko dzięki ogromnemu skokowi technologicznemu, jaki stał się faktem w elektronice. Urządzenia są obecnie coraz mniejsze i oszczędniejsze, a dzięki ich masowej produkcji znacznie spadły ceny, stając się równocześnie dostępne dla zwykłego klienta. Przykładowo w dużym stopniu rozrósł się rynek szpiegowskich akcesoriów. Aktualnie nieduże, cyfrowe podsłuchy czy dyktafony to koszt około kilkudziesięciu złotych, a za kilka razy więcej dostać już można rzeczywiście porządny komplet, łącznie z kamerami i rejestratorem z podsłuchem. Tu bardzo dobrze widać możliwości miniaturyzacji, bo urządzenia tego typu ukryć można praktycznie wszędzie. Dzięki temu można zabrać ze sobą rejestrator czy podsłuch i nagrać otoczenie bez niebezpieczeństwa, że ktoś się o tym dowie. Tak samo duży postęp technologiczny pojawił się w dziedzinie rejestrowania obrazu. Przed laty kamery były duże, ciężkie i potrzebowały magnetycznych taśm. Obecnie nie ma żadnych problemów, żeby kupić urządzenie mające parę centymetrów wielkości, a film zostanie umieszczony na malutkiej karcie pamięci. Znacznie rozszerzyło się ich zastosowanie, lecz to też wynika z bardzo dużej dostępności tych sprzętów.


videorejestrator
Author: Ray Bouknight
Source: http://www.flickr.com
Na przykład w coraz większej ilości aut montowana jest w ostatnim czasie kamera do samochodu, za jej pomocą nagrywany jest widok sprzed przedniej szyby, żeby w razie potrzeby mieć nagrane jakieś nieprzewidziane zdarzenie. Za to kiedy ktoś będzie chciał utrwalić swoje wyczyny na przykład na stoku narciarskim czy żaglówce, to doskonałą opcją może dla niego być kamera sportowa. Kamery takie są obecnie bardzo wytrzymałe, odporne na wodę, piasek i temperatury, więc za ich pomocą można rejestrować każdy szalony wyczyn.

Tags: technologia, gadżety, gadżetami