Jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy, na co dokładnie zwracać uwagę podczas szukania.

Posted on 13/05/2019 10:34pm

Prowadząc swoją firmę trzeba dopełnić kilka spraw formalnych. Jedną z nich jest uruchomienie konta w banku, z jakiego będzie się wykonywać przelewy do zusu, urzędu skarbowego i klientów, i na które też będą wpływać uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnych problemów z tym, bo banki szukają nowych klientów, jednak ich oferta jest bardzo różnorodna.

bankomat
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z tego też powodu przed podpisaniem umowy dobrze będzie przeglądnąć jakiś odpowiednio opracowany ranking kont firmowych, przy pomocy którego można będzie sprawdzić podstawowe parametry takich konto. Dla większości przedsiębiorców priorytetową sprawą są koszty prowadzenia, tu banki mogą mieć bardzo różne modele. Całkowicie bezpłatnych kont, to znaczy zarówno z kompletnym prowadzenie jak i przelewami jest raptem kilka, znacznie więcej jest kont, jakie nie będą wymagać opłaty za rachunek, lecz wszystkie inne operacje, w tym także przelewy, będą już płatne. Do takich zalicza się na przykład mbiznes konto, jedno z pierwszych internetowych kont dla przedsiębiorców, po dziś dzień trzymające bardzo wysoki poziom - fajna lokata bezkarna .pieniądze
Author: Mark Roy
Source: http://www.flickr.com
Konto darmowe z płatnymi przelewami doskonale sprawdza się w niedużych firmach, gdzie tych przelewów będzie się wykonywać kilka na miesiąc. Jeśli byłoby ich więcej, to zdecydowanie lepiej będzie pomyśleć nad inną odmianą opłat, to znaczy stałą, niewielką kwotą, w ramach jakiej będzie dostępny określony pakiet usług - sprawdź na stronie. Niektóre banki na przykład dają już w ramach takiej opłaty nieograniczoną liczbę zleceń, niektóre tylko jaką określoną ich ilość, ale w przypadku częstszego korzystania z tego typu usługi z pewnością będzie to bardziej się opłacać, niż płacenie za każdą transakcję. Dla niejednego właściciela firmy, zwłaszcza z branży handlowej albo usługowej, bardzo ważną rzeczą jest także możliwość korzystania z oddziałów, w jakich można wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest sporym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie próbują się one ratować wpłatomatami, lecz tych jest mało a poza tym często jest problem z ich działaniem, więc w przypadku przykładowo prowadzenia sklepu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie otworzenie konta w banku położonym blisko od tego sklepu.

Tags: bank, przelew, opłaty, rachunek