Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami? Czemu jest to tak istotne? O jakich sprawach pamiętać?

Posted on 13/02/2022 7:34am

To bardzo ważne, aby utrzymać naszą pralkę w czystości. To konieczne, żeby pozbyć się niechcianego zapachu z jej wnętrza, to także obowiązkowe, by odkamienić bęben pralki oraz automatycznie polepszyć jej żywotność. Oba takie powody są wystarczające, żeby zaopatrzyć się w konieczne do pielęgnacji środki, jak soda, ocet i kwasek.
Dość powszechnym i pewnym sposobem na czyszczenie pralki jest nastawienie pustego prania z sodą oczyszczoną. W jaki sposób to zrobić? Po prostu trzeba wsypać trzy czwarte szklanki sody oczyszczonej do pojemnika na proszek, a w dalszej kolejności uruchomić pełny cykl prania. Powinien być on ustawiony na temperaturę 90 stopni Celsjusza.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia wiążące się z tą problematyką, to kliknij tutaj i zobacz - z pewnością Cię to zaciekawi.

W mniejszym stopniu powszechny, lecz także stosowany jest sposób mający związek z octem. By oczyścić pralkę powinniśmy wlać do pojemnika na proszek również trzy czwarte szklanki octu, zaś po tymwłączyć pełny cykl prania, także jak w poprzednim przypadku, ustawiony na temperaturę 90 stopni Celsjusza.
producent
Author: WD
Source: WD
Windows 7 - fotografijka
Author: quapan
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej skorzystać z tego typu metody, jak chcemy zlikwidować kamień, który pojawia się na bębnie urządzenia. Innym sposobem na to, ażeby nasza pralka była jak najbardziej zadbana, jest zastosowanie kwasku cytrynowego. Proporcje oraz zasady postępowania są takie same jak we wcześniej wspomnianych przykładach. Jest to dosyć mało znany sposób, lecz jak udowadniają niektórzy tak samo skuteczny. Może mamy kłopot z grzybem w pralce, na szczęście też jest na to odpowiednia metoda. Powinniśmy po prostu włączyć pralkę na dwa cykle. Jeden z nich z sodą oraz trzema łyżkami boraksu, kolejny z octem. By zapobiec ponownemu dostaniu się jakiejś pleśni do pralki, nie można zamykać pralki od razu po praniu. Na koniec najlepiej wspomnieć, że pralkę najbardziej korzystnie czyścić raz w miesiącu.
Przy tej okazji warto odkręcić filtr na dole pralki, aby dokładnie wyczyścić go pod bieżącą wodą. Musimy pamiętać także o właściwym wybraniu ilości detergentów do wielkości prania. Jeżeli w rurach pojawiają się resztki detergentu, to będzie się tworzył bardzo specyficzny oraz bardzo nieprzyjemny zapach, jaki przechodzi na ubrania. Dobrze wyczyszczona pralka będzie lepiej pracować i zwiększy się jej żywotność. Dodatkowo, nie będziemy mieć niepotrzebnych problemów z nieprzyjemnie pachnącymi ubraniami.

Tags: zapach, części, pralka, rozwiązanie