Jak zakupić laptopa? Który najlepszy? Pomagamy w wyborze

Posted on 04/07/2019 7:40am

Jeden notebook nierówny drugiemu. Już w fazie badania ofert w marketach pojawiają się zasadnicze pytania: jakiego laptopa wybrać? Jaki będzie idealny dla moich użyć i na którego warto wydać pieniądze?


Możliwości jest wszak wiele, a każdy eksploatator ma inne wymogi.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto zadać sobie parę podstawowych pytań. W dużym stopniu ułatwią one wybór należytego modelu. Jedno z najczęstszych pytań, jakie pada w trakcie wyboru notebooka, tyczy się systemu operacyjnego. Laptopy bywają sprzedawane z systemem lub bez niego. Komputer przenośny bez systemu może być nawet kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z faktu, że wytwórca nie wykupuje dla niego licencji na system operacyjny zatem nie musi przez to podwyższać ceny, za którą sprzedaje sprzęt. Jeśli chodzi o system operacyjny Windows, to jest on coraz częściej przydzielany do konkretnego peceta, co uniemożliwia instalację systemu na innym komputerze.


zakup
Author: MAURO CATEB
Source: http://www.flickr.com


Bez względu od tego, jakie będą Twoje indywidualne potrzeby, musisz kierować uwagę na podstawowe wyposażenie laptopa. To ono jest punktem wyjścia do wyboru dedykowanych rozwiązań. Brak któregoś z elementów może utrudnić użytkowanie notebooka albo też znamiennie obniżyć komfort pracy. Laptop laptop lenovo ideapad powinien być wyposażony w odpowiednie porty, gniazdo sieciowe jak też czytnik kart pamięci. Kamera jest to kolejny nierozdzielny fragment laptopa. Bez niej nie da się w pełni skorzystać przykładowo ze Skype’a. Wytwórcy instalują w laptopach kamery przeróżnej jakości.
Najczęściej spotykane posiadają rozdzielczość od 1 do 2 megapixeli. Umożliwia to dobrą jakość obrazu, jednakże zawsze można poszukać notebooka z lepszą kamerą. Zawsze warto dokupić dodatkowe zasilacze.

Tags: sieci, system operacyjny, ceny, RAM, jakość