Jakie obecnie mamy możliwości, gdy chodzi o amatorskie filmowanie sportu ? Jaki sprzęt jest wart zainteresowania?

Posted on 08/10/2019 8:24am

Osoby pragnące rejestrować swoje wyczyny sportowe, muszą używać sprzętu, który będzie pozwalał na uzyskanie dobrego jakościowo obrazu w tak trudnych warunkach. Nagrywanie zwyczajną kamerą, która jest w ciągłym ruchu, przyniesie słabe wyniki.
koncert
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Z tego właśnie powodu używa się trochę innego, mocniej zaawansowanego sprzętu.


Smartfon HTC Rhyme i akcesoria
Author: HTC
Source: HTC


Na rynku kamery sportowe już od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością. Istnieje bowiem całkiem sporo modeli, jakie są warte naszego zainteresowania. Gdy pragniemy zakupić sprzęt niezłej jakości, to należy zwrócić uwagę na jakość wysoką rozdzielczość obrazu, lecz także na jakość nagrywania dźwięku. Nie zapominajmy też, że nie zawsze to pójdzie razem w parze. Niewielkie wymiary z pewnością będą dużym plusem, ponieważ kamera nie jest dodatkowym ciężarem. Z kolei materiały, z których jest wyprodukowana, muszą być bardzo trwałe. Sprzęt musi być w stanie przetrzymać ewentualny spadek na podłogę oraz różnego typu drgania.


Od czasu, kiedy drony zjawiły się na polskim, to od razu obudziły bardzo duże zainteresowanie swoimi możliwościami. Właściwie zainteresowanie to w ogóle nie słabnie, lecz stale jest podsycane coraz bardziej udoskonalonymi modelami, jakie zostają wyprodukowane. Przykładem będzie DJI Phantom 3, (Go-Hero) jaki jest Dronem o naprawdę niewielkich wymiarach.


Mimo tego, potrafi udźwignąć kamerę sportową, którą możemy filmować z powietrza na przykład jakieś sportowe zawody. Taki nowy model ma doskonalsze rozeznanie w okolicy niż jego poprzednicy.
Dron taki idealnie porusza się również w pomieszczeniach zamkniętych, gdyż posiada wbudowane dodatkowe kamery, jakie umożliwiają na uzyskanie obrazu z tego, co wydarza się wokoło nas. Oprócz tego, czas lotu podniósł się do dwudziestu trzech minut.

Tags: wideo, obraz, Dron, stal, typ