Jakie znasz zastosowania komputera w obecnym świecie?

Posted on 04/07/2019 7:40am

Komputery są z nami w powszednim życiu. Często nawet nie nazywają się one komputerami, jednak - jak twierdził Szekspir - nie miano jest istotne a to, co się pod nim skrywa. W zastosowaniach biznesowych zazwyczaj użytkuje się komputery stacjonarne, przykładowo Asus, jednakże coraz popularniejsze stają się również komputery przenośne.


scena z need for speed
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
Umożliwiło to użycie małych dysków twardych, jednak o dużej pojemności i wydajnych akumulatorów. Zapewniło to komfortową pracę bez konieczności podłączania sprzętu do sieci elektrycznej przez dłuższy czas. Przykładem takiego funkcjonalnego urządzenia jest laptop laptop dell inspirion Dell. Urządzenia owej firmy mogą pochwalić się najdoskonalszymi parametrami jeśli chodzi o długość czasu pracy na baterii. Większą część modeli ze średniej półki tejże marki posiada również dostatecznej wielkości dyski. Są one zatem znakomitym wyborem dla osób które pracują w terenie (na przykład geodetów czy budowlańców). Coś ciekawego dla fanów komputerów - komputery asus.

Użycie notebooków umożliwiło także - w połączeniu z siecią bezprzewodową - rozwinąć się innowacyjnym sposobom zatrudnienia, takim jak praca zdalna. Musimy jednak przyznać, że ta forma zatrudnienia dopiero się rozwija. Niemniej jednak możemy przewidzieć, że już w niedalekiej przyszłości ten typ zatrudnienia będzie zdobywał coraz większą popularność. Jedną z największych zalet owej formy pracy jest znaczne zmniejszenie kosztów. Nie jest konieczne wynajmowanie dużych przestrzeni na biura, gdyż pracę realizujemy w dogodnym dla nas miejscu.

Jednak nie tylko pracą żyje człowiek, czasem trzeba się też zrelaksować. I tutaj pomocną staje się najnowocześniejsza technologia, także i w tej dziedzinie zaszedł ogromny postęp. Pierwsze z gier komputerowych polegały co najwyżej na przesuwaniu z jednego miejsca w drugie małej kropki. Obecnie gry są o wiele bardziej zaawansowane tak w warstwie graficznej jak też jeżeli chodzi o scenariusz gry. Dla zainteresowanych tematem: ceneo.pl/Konsole_do_gier;017Sony_PlayStation_3_P0-82285.htm.


Bohater gry komputerowej
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Co interesujące, rynek gier komputerowych jest całkiem pokaźny i wciąż ma tendencje rosnącą. Walka o klienta zasadniczo toczy się pomiędzy dwoma gigantami przemysłu elektronicznego: japońskim Sony - wytwórcy konsoli Sony PlayStation 3, oraz amerykańskim koncernie Microsoft produkującym Xbox gry te niezależnie od wytwórcę cechują się fantastycznymi możliwościami (np. można kierować rozgrywką za pomocą ruchów ciała).

Tags: komputery, technologia, popularność, technika