Jakiego rodzaju możliwości daje obecnie wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które nagrywają w technologii 360.

Posted on 12/06/2022 7:44am

Wirtualna rzeczywistość pojawiła się już pod koniec ubiegłego wieku. Wtedy już bowiem na rynku ukazały się okulary, jakie miały przenosić graczy o wirtualnego świata. Tym sposobem możliwe było obserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.

Tak wyglądały
gra na xboxie
Author: Crosa
Source: http://www.flickr.com
założenia teoretyczne, lecz rzeczywistość zweryfikowała dość brutalnie te zamierzenia.

Jeśli zainteresował Cię opisany problem, poznaj serwis systemy dso, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje. Pogłęb swoje wiadomości.

Technologia nie pozwalała jeszcze na to, żeby wszystko działało tak jak planowali to wszystko twórcy, urządzenie zbyt poręczne bowiem nie było i sprawiało problemy ze zdrowiem grających. Jednak technologia virtual reality porzucona bynajmniej nie została. W roku 2012 pojawiły się współczesne gogle rzeczywistości wirtualnej, o dużo większych możliwościach niż pierwowzór sprzed lat. Lecz obecnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, dzięki czemu aktualnie produkowane Google wyglądają zupełnie inaczej niż pierwsze ich wersje. Przede wszystkim proponują znacznie lepszą jakość wyświetlanego obrazu, lecz również wygodę użytkowania. Zdobywają one coraz więcej popularności, przede wszystkim będą z nich korzystać gracze, lecz zaczynają zyskiwać również kolejne obszary.
kamera
Author: Joe Kunzler
Source: http://www.flickr.com
Jedną z naprawdę niesamowitych rzeczy, które robić można w takich goglach, są filmy. Ale nie takie filmy, które wszyscy znamy, to znaczy oglądane na płaskim ekranie, ale w nowoczesnej technologii 360.Tego typu filmy są nagrywane przez system kilku lub nawet kilkunastu kamer, dzięki czemu dostaje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron. Filmy nagrywane w technologii 360 można też oglądać na smartfonach oraz komputerach, ale największe wrażenie będą robić w goglach. Wystarczy w nich przekręcić głowę w jedną lub drugą stronę, żeby zmienić kąt patrzenia na daną scenę. W sklepach pojawiają się już kamery 360, dzięki którym kręcić można samodzielnie takie filmy. Najprostsze z nich dysponują trzema lub czterema niezależnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane wersje mogą ich mieć znacznie więcej. Dzięki temu kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, jakie na każdym mogą zrobić bardzo duże wrażenie.

Tags: technologia, system, jakość