Jakiego rodzaju wiedzę warto sobie przyswoić, kiedy prowadzimy swój interes? O czym pamiętać?

Posted on 22/06/2018 4:58am

Jak prowadzimy własny biznes trzeba przyswoić sobie dużo nowej wiedzy. Nawet, jeżeli już coś wiemy na tematy związane z prowadzeniem firmy, to i tak z pewnością co chwilę pojawiają się hasła i terminy, na temat których trzeba poczytać więcej, bo skrótowe informacje nie wystarczą. Jakie pojęcia warto na pewno znać dobrze?


biznes, firma
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Sporo firm działa jako spółka cywilna. Trzeba dowiedzieć się na czym dokładnie to polega oraz z czym jest to związane. Do utworzenia tego typu spółki potrzebna jest umowa spółki cywilnej. Do prowadzenia potrzebne są przynajmniej dwie strony . Spółkę tego typu nie trzeba zgłaszać do KRS. Jednak wspólnicy, którzy występują jako osoby fizyczne mające działalność, powinni zostać wpisani do CEIDG. Należy wiedzieć, że żeby zarejestrować tego typu spółkę nie trzeba kapitału. Za ewentualne zobowiązania odpowiadają właściciele majątkiem firmy, jak również tym osobistym. Jeżeli tego typu spółka zatrudnia jakieś osoby, to trzeba zgłosić przedsiębiorstw, jako płatnika ZUS w terminie siedmiu dni od zatrudnienia osoby na stanowisku pracy.


Kolejnym ważnym pojęciem będzie umowa dostawy. Taki dokument jest rodzajem umowy cywilnoprawnej (umowa dostawy). W ramach takiej umowy dostawca musi zobowiązać się do zrobienia opisanych w umowie rzeczy oraz dostarczenia ich odbiorcy. Natomiast odbiorca powinien odebrać towar jak również oczywiście zapłacić umówioną cenę. Tego typu dokument jest rodzajem współpracy gospodarczej. Podpisywany jest z reguły pomiędzy kontrahentami, jacy są w ciągłych stosunkach handlowych. Cel takiej umowy to przede wszystkim gwarancja odpowiedniej jakości oraz wywiązanie się z ustalonego przez strony terminu dostawy. Jest to dokument pożyteczny tak dla odbiorcy jak również dostawcy. http://cenabiznesu.pl http://cenabiznesu.pl/-umowa-spolki-cywilnej-wzor-z-omowieniem


dokumenty, papiery
Author: Dvortygirl
Source: http://www.flickr.com
Jak zatrudniamy kogoś w firmie, warto znać informacje z kodeksu prawa pracy. Od czasu do czasu zdarza się dajmy na to, że jakiś pracownik musi wziąć urlop okolicznościowy na przykład w związku z własnym ślubem, lub śmiercią rodzica, lub przyjściem na świat własnego dziecka . Warto mieć pojęcie kiedy tego typu urlop przysługuje oraz ile wynosi. Trzeba jednak dodać, iż czasem warto zatrudnić odpowiednie osoby w firmie, jakie przejmą odpowiedzialność za takie kwestie. Czasami jest to lepszy sposób, niż przyswajanie samemu tak dużej ilości wiedzy. Można przecież łatwo coś przeoczyć, lub też czegoś nie doczytać oraz mieć przez to nieprzyjemności.

Tags: dokumenty, biznes, działalność, firma