Jakim sposobem otrzymać dofinansowanie unijne?

Posted on 12/03/2019 7:43am

Jeśli rozważamy zagadnienie dotacji z UE, powinniśmy rozważyć jedną z dogodnych możliwości, jaką jest wykorzystanie leasingu. Wystarczy tylko spełnić kilka wymogów, by bez problemów skorzystać z przedstawianej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Należy rozpocząć od tego, iż leasing dofinansowany z Unii Europejskiej jest adekwatny dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zamówić sprzęty, narzędzia czy nieruchomości. Dobrze jest tutaj jednak pokreślić, że fundusze unijne dla małych firm oraz dla średnich firm są dużo chętniej przyznawane, niźli dla tych największych. Bez znaczenia jest typ działalności - jest on obojętny. Jak w takim razie można dostać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest zakwalifikowanie kosztów, a więc zorientowanie się czy wchodzą one do jakiegokolwiek dofinansowania. Jeśli nie ma dla nas odpowiedniego programu, nic nie zrobimy. Bez kłopotu przejdą wydatki na zakup niezbędnych do pracy maszyn czy ich instalację. W następnej kolejności należy wybrać firmę leasingową, z jaką chcemy podpisać umowę i spisać stosowny wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do pozyskania wsparcia finansowego z Unii Europejskiej. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a następnie czekamy już tylko na rozważenie naszego wniosku.

Czy omawiana publikacja przekonała Cię do poszukania podobnych? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz dodatkowo przeczytaj ponadto wypowiedzi na nasz temat (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Bia%C5%82ystok&district=&country=&branch=456a&published=&sort=published_atr).

Wydawany jest przez organ zarządzający finansami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Przede wszystkim od wydatków związanych z poczynionymi zakupami, lecz trzeba nadmienić, iż nie może być ona większa niż średnia wartość rynkowa danego sprzętu czy przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie albo u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat oraz fachowo wykona zlecone mu zadanie.

Dzięki niniejszym wskazówkom łatwiej będzie ubiegać się o pozyskanie wsparcia unijnego. Dobrze pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń oraz wytycznych, bowiem uchroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych trudności i wydłużeniem się koniecznego postępowania. Wsparcie finansowe może doskonale pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się spośród szerokiej konkurencji działającej na rynku. W innym przypadku szybko możemy stracić swoją czołową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy albo całkowicie zamknąć swoją działalność.Bank BGŻTags: UE, Faktura, dofinansowanie