Który sprzęt do słuchania muzyki wybrać? Praktyczne wskazówki

Posted on 13/09/2022 7:54am

Chciałbyś usiąść wygodnie na kanapie i oddać się relaksowi wsłuchawszy się w brzmienia ulubionego krążka wydobywające się z twego domowego systemu hi-fi?


Cudowna sprawa! Jeśli nie posiadasz jeszcze w swoim salonie lub pokoju podobnego zestawu, to czas najwyższy o tym pomyśleć.


audio
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com


Jaki powinien być doskonały sprzęt audio (Radia podtynkowe) do mieszkania? Nim przystąpimy do kupna należytego zestawu hi-fi, warto zapoznać się z paroma istotnymi wytycznymi, które powtarza wielu fachowców z branży wyposażenia audiofilskiego. To ważne, by nie kierować się tylko opiniami na forach czy też techniczną specyfikacją danego urządzenia, a wyznacznikami stricte subiektywnymi.


reklama - rzut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Wybieraj sprzęt audio słuchając! Nic nie będzie lepszym spraWDzianem konkretnego modelu głośników jak osobiste oszacowanie takiego sprzętu bezpośrednio „ze słuchu”. Ważne, by na tego rodzaju testy zabrać świetnie znaną nam dobrze osłuchaną płytę. To pozwoli przy jej pomocy obadać wszystkie różnice pomiędzy systemami audio. Często bowiem bywa, iż sprzęt o jednakowych parametrach technicznych nie brzmi podobnie. Tu znaczenie mają wręcz najdrobniejsze szczegóły jak tworzywo obudowy głośników, jakość magnesów, albo nawet kable przesyłające brzmienie z odtwarzacza do kolumn. To nie jest zasadą, że im głośniejsze są niskie brzmienia (tzw. basy), wówczas muzyka brzmi efektowniej. Przesadna dominacja owego zakresu doprowadzić może do sytuacji, że niektóre instrumenty zostaną przytłumione.


Sprzęt świetnej jakości nie przyzwoli na dominację niskiego zakresu podczas odtwarzania , jego brzmienie jest wyraźne, sprężyste zaś uaktywnia się tylko w momencie wywołania go do tablicy.

Tags: mieszkania, WD, sprzęt, kable