Mobilne rozwiązania dla osób starszych – czyli babcia i dziadek w ciągłym kontakcie

Posted on 25/10/2019 8:57pm

Parę lat temu utrzymanie kontaktu z krewnymi – szczególnie starszej daty sprowadzało się do dzwonienia na telefon stacjonarny. Obecnie coraz większa liczba seniorów daje się przekonać do używania komórek – co umożliwia im bycie w stałym kontakcie z rodziną jak i znajomymi.


Osoby starsze wybierają przeważnie na telefon z dużym ekranem.
Linux
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com


Nie są to jednak smartphony – zakres opcji jakie oferują jest najzwyklej zbyt duży by senior mógł w 100% wykorzystać ich możliwości. Telefon z dużym ekranem wzorowany jest na przeszłych wariantach mobilnych – jest to prosty telefon z standardowym wymiarem funkcji. Łatwe wybranie numeru do bliskiej osoby oraz ewentualne odczytanie sms-a to praktycznie wszystko czym powinien się odznaczać telefon przeznaczony dla osoby starszej. Faktem jest jednak, że coraz więcej starszych nabywców idzie z duchem czasu decydując się na nowoczesne rozwiązania.


Telefon dla seniora musi być funkcjonalny jednak wielu użytkowników decyduje się na opcje mobilne z jakich codziennie korzystają ich dzieci lub wnuki. Jest to kwestia preferencji. Mylnie ugruntował się schemat myślenia, że telefon dla seniora musi być łatwy w obsłudze, bo inaczej osoba starsza nie będzie zdolna sobie z nim dać rady. Aktualnie widok osoby starszej z telefonem dotykowym wcale nie zalicza się do rzadkości. Kupno telefonu komórkowego dla babci czy dziadka to rodzaj decyzji, jakiej nie warto podejmować na własną rękę.
Zabranie bliskich do sklepu w celu wyBoru typu aparatu, który możliwie najpełniej będzie wkomponowywać się w ich personalny zakres potrzeb i preferencji będzie na pewno efektywniejszym pomysłem niż stawianie przed faktem dokonanym.

Tags: aparat, telefony, Bor, typ