Na czym polega fach elektronika

Posted on 07/12/2021 7:58am

Elektronik to osoba odpowiedzialna za reperację przeróżnego rodzaju elektronicznych urządzeń, ich instalację oraz konserwację.


Elektronik zajmuje się więc oprzyrządowaniem a także jego oprogramowaniem w pracowniach produkcyjnych czy też usługowych (w drugim przypadku elektronik wyjeżdża do klientów w celu naprawy przyrządów w ich mieszkaniach).


światło
Author: GOCLEVER
Source: GOCLEVER


Elektronik może być też serwisantem, kontrolerem jakości, a również zbywcą. Zakres obowiązków projektowanie maszyn to między innymi instalacja, reperacja urządzeń elektronicznych, testy i uruchomienia urządzeń, tworzenie aplikacji komputerowych (w przypadku programisty) a także konstrukcja przyrządów. Dla usługi testowania zagadką nie będzie nawet takie urządzenie jak generator funkcyjny.


Ażeby zostać elektronikiem starczy skończyć technikum o takowym profilu, jednak wskazana jest kontynuacja nauki na uczelni wyższej (kierunki: elektronika, automatyka, mechatronika itp.). Zapewni to nie jedynie większe zarobki, ale też szersze możliwości – wielu chlebodawców wręcz wymaga tytułu inżyniera. Nieodzowna jest erudycja z zakresu elektroniki teoretycznej oraz praktycznej, praktyka w naprawie różnego rodzaju sprzętów (zależnie od branży, aczkolwiek najczęściej będzie to komputerowy sprzęt), umiejętność lutowania, znajomość angielskiego na poziomie umożliwiającym pojąć dokumentację fachową. Niezbędne może być także posiadanie prawa jazdy kategorii B.
Elektronik na pewno musi być zainteresowany nowinkami technologicznymi, na bieżąco śledzić najnowsze trendy. Bardzo istotne są też na pewno manualne zdolności, spostrzegawczość, cierpliwość i systematyczność.

Tags: komputer, oprogramowanie, klient, osoba