Nadchodzi czas złożenia rozliczenia podatkowego, pamiętaj, by przesłać 1% podatku na szczytny cel

Posted on 09/08/2019 7:34am

Co roku ludzie dostarczają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe dochody za miniony rok oraz rozliczają podatek za pomocą druku PIT. Od kilku lat mają także możliwość oddać 1% swego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Przez to ta suma nie trafia do fiskusa, ale do organizacji, która będzie korzystać z niej w swej działalności.

Oddanie 1% podatku jest łatwe oraz nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
By oddać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie potrzeba dużego zaangażowania. Tak naprawdę wystarczy tylko w odpowiedniej rubryce formularza wprowadzić numer KRS organizacji, jaką pragnie się obdarować tą kwotą. Dzięki numerowi KRS Urząd Skarbowy może natychmiast zweryfikować konto fundacji lub innej organizacji, która ma dostać pieniądze. Wspomniany numer podatnik ma możliwość wprowadzić osobiście albo zlecić wypełnienie PIT firma księgowa, która trudni się rozliczeniem podatku. Podatnik z tytułu przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku przekazywany jest na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki -Sporo fundacji oczekuje na wsparcie

Trzeba wziąć pod uwagę przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to różnego rodzaju fundacje, które opiekują się chorymi dziećmi, krzywdzonymi zwierzętami, starszymi ludźmi lub zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego. W wielu przypadkach można 1% przeznaczyć również dla niepełnosprawnego dziecka ze znajomej rodziny. W większości przypadków organizacje te borykają się z poważnymi trudami finansowymi i mogą funkcjonować tylko w oparciu o darowizny od ludzi. 1% podatku bywa dla nich wielkim wsparciem.

Kiedy nie wiesz, jaką organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tak dużo istotnych organizacji, że można mieć duży trud ze znalezieniem tej konkretnej, której odda się swój 1%. Z pełną listą podobnych organizacji można zapoznać się w internecie, choćby wprowadzając hasło "Przekazanie 1% podatku na opp". Uzyskane linki pozwolą zapoznać się ze szczegółami przekazania jednego procenta, jak też z spisem organizacji, którym ma się możliwość tę kwotę przesłać. Nie można zachowywać tych pieniędzy dla fiskusa, zwłaszcza, że tak wiele osób i organizacji czeka na pomoc szczodrych ludzi.

Tags: PIT, organizacja, podatek, firmie księgowej