Należy już od początku uczyć potomstwo oszczędzania

Posted on 04/12/2021 7:40am

Czy powiemy jak oszczędzać pieniądze?

Niesamowicie łatwo, posiadając comiesięczny wpływ gotówki można się zapomnieć oraz wydawać wszystko co do grosza, od czasu do czasu na rzeczy zupełnie niepotrzebne. Dlatego warto dzieci już od maleńkości uczyć, że trzeba oszczędzać, że warto wciąż przeanalizować czy dany sprawunek jest niezbędny. Kiedy wyuczymy je, aby z każdego kieszonkowego, jakąś nawet niedużą część odkładały do skarbonki, to w dalszym życiu również będą umiały tak postępować, a co się z tym łączy, będą posiadały ciągle zarezerwowane jakieś pieniądze na tzw. czarną godzinę.


Oczywiście, by wyuczyć dzieci takiego działania, najpierw sami powinniśmy tak działać, lecz czy zaznaczymy jak to robić? Trzeba zwrócić uwagę na co zdajemy najwięcej pieniędzy i przeanalizować, czy na pewno to wszystko jest nam niezbędne. Jeżeli okaże się, że nie mamy szansy zrezygnować z konkretnych wydatków, to trzeba przeanalizować w jaki sposób je zmniejszyć, np. korzystając z różnych okazji w sklepach, a oszczędzone pieniądze odkładać na bok.

Gdzie trzymać takie oszczędności?

pieniądze od ręki
Author: Maik Meid
Source: http://www.flickr.com
Jeśli wyrobimy w sobie nawyk oszczędzania, to powinniśmy mieć takie miejsce, gdzie będziemy te pieniądze chować, tak aby zawsze były wszystkie razem.

Czy nasza aktualna treść (http://merservice.pl/uslugi/zewnetrzne-wspoldzielone-zespoly-sprzedazy/) podoba Ci się tak bardzo, że chcesz przejrzeć następne? Miło nam! Zatem zapraszamy na świeżą stronę.

Część ludzi chowa je w domu, w przysłowiowej skarpecie, mimo wszystko takie zachowanie wystawia nas na pokusę wyciągnięcia po te pieniądze, kiedy braknie nam trochę do wyśnionej rzeczy, zamiast przeczekać, na odpowiedni moment, aby ją nabyć. Przez to najlepiej odłożone pieniądze przelewać na specjalne konto np.

Zajmujący temat? Zatem kliknij w podany link i doczytaj i sprawdź. Zapewne zainteresują Cię kolejne wątki na ten temat. Będzie nam miło, jeśli Ci się podoba.

jakie ma bank BGŻ, wtedy będziemy posiadali troszeczkę utrudniony do nich dostęp, a poza tym ich wyjęcie więcej aniżeli raz w miesiącu spowoduje stratę odsetek, więc będzie nas to zmuszało, do dokładnego przemyślenia, czy na pewno potrzebujemy te pieniądze, co może spowodować, że nie raz zrezygnujemy z ich podjęcia.


Posiadając oszczędności żyjemy spokojniej

Posiadając nawet niewielkie oszczędności, mamy szansę funkcjonować spokojniej, bo będziemy mieli pewność, że w trudnej sytuacji, posiadamy szansę przez jakiś okres wykorzystywać z tych zasobów, bez potrzeby zadłużania się u innych. Taka rezerwa może się przydać w czasie choroby, utraty pracy, a jeśli będziemy posiadali odpowiednio wiele, to część z jej zasobów możemy przeznaczyć na zasłużone wakacje.

Tags: pieniądze, oszczędzanie, skarbonka, zasób