Otwierasz biznes? Przyda ci się usługa księgowej?

Posted on 18/08/2017 10:07am

Każda, także najmniejsza działalność gospodarska, potrzebuje od zarządcy firmy konkretnych cech. Musimy mieć na względzie właściwe kierowanie, poszukiwanie kupców, a przede wszystkim na początku należy obrać dziedzinę, która przysporzy nam więcej dochodów niż rozchodów. Jednak sprawą, o której nie każdy debiutujący właściciel pamięta, są także kwestie praktyczne. Umowy z podwładnymi, księga przychodów i wydatków, rozliczenie podatków. To tylko ułamek z zadań, które potrzebują od nas specjalnego wyszkolenia w dziedzinie rachunkowości. Jeżeli nie znasz się na tej kwestii, odnajdź osobę świadczącą usługi księgowe.


dokumenty
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Właściwie każdy prowadzący własną działalność handlową, zleca tego typu zadania osobom postronnym. Bo tak jak role kierownicze możemy jeszcze wykonywać samemu, to tego rodzaju zadania warto zlecać specjalistom. Gdyż usługi księgowe są niezwykle ważne, jeśli nie chcemy mieć poważnych problemów z urzędem zatrudnienia lub skarbowym. Gdyż nie znając się na temacie rachunkowości, w nadmiarze innych, pilnych funkcji, możemy doprowadzić do konkretnych zaniedbań, przeważnie nie naumyślnie. A to, w przypadku inspekcji odpowiednich organów, może skutkować ogromnymi karami. Z tego powodu też słuszniej jest nie oszczędzać na odpowiednim pracowniku - czy warto brać pod uwagę usługi księgowe.

Lecz gdzie takiego znajdziemy? Nic łatwiejszego, trzeba poszukać w internecie. Na stronach www dotyczących pracy, można poszukać osoby, świadczącej usługi księgowe, przejrzeć kilka takich aplikacji, CV tych ludzi, ich kompetencje oraz rekomendacje. Osobiście także możemy dać ogłoszenie o tym, że szukamy pracownika, podać jakie proponujemy wynagrodzenie, w których wymiarach godzin zatrudnimy wybraną osobę. Oczywiście, w większości przypadków, usługi księgowe nie będą nam potrzebne na pełen wymiar godzin, a tylko w ramach umowy o dzieło. Jeśli mamy obiekcje przed zatrudnieniem kogoś z ulicy, możemy poszukać wśród znajomych.


księgowa
Author: byebye22
Source: http://www.flickr.com
Może któraś z naszych koleżanek zna się na rzeczy? A może ktoś z naszego otoczenia sam prowadzi działalność gospodarczą i może nam polecić swoją księgową? Ludzi z tego rodzaju kompetencjami jest pełno, trzeba jedynie dobrze rozejrzeć. Zarządzając swoją firmę, przeważnie konieczne nam będą usługi księgowe. Na tego rodzaju sprawach nie należy skąpić, gdyż kary za niedociągnięcia mogą nas pogrążyć. Dlatego warto rozejrzeć się za kimś kompetentnym, kto zna się na rachunkowości i jest chętny do współpracy - (poznaj informacje).

Tags: podatki, działalność, firma