Pokaźna oferta szkoleń z umiejętności biznesowych na rynku. Na jakie warto postawić?

Posted on 04/09/2019 12:07pm

W pewnej chwili dynamicznie rozwinęły się firmy szkoleniowe i trenerzy, którzy przedstawiają się jako edukatorzy umiejętności biznesowych. Część z tych edukatorów albo instytucji trenuje nawet przez internet i przyznaje zaświadczenie, bez ruszania się z domu i musu zaprezentowania zdobytej wiedzy. Ktokolwiek tylko chce może dziś dowiedzieć się, co to są negocjacje w biznesie, asertywność, zarządzanie sobą w czasie czy szybkie rozwiązywanie problemów. Czy warto zapłacić za taki rodzaj wiedzy?

szkolenie w firmie
Author: John Kraus
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź na to pytanie niestety nie będzie łatwa i wyrazista. Na pewno są zawody, w których umiejętności tego typu naprawdę są bardzo ważne i trzeba je zdobyć, żeby na przykład zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe albo po prostu ogólne wykształcenie. Jednakże zwykle mówi się, że szkolenia nie załatwią kłopotu i nie są w stanie nauczyć empatycznego nastawienia osoby, która ma bardzo słaby stopień empatii czy jest po prostu aspołeczny. Umiejętność współpracy z ludźmi także trzeba mieć, warsztaty typu „profesjonalna obsługa klienta” szkolenia (http://www.trenerzy.pl/problematyka/profesjonalna-obsluga-klientow/)le osobiste cechy osobowości też mają wpływ na sposób pracy.

Dla osób pracujących z klientem ten typ szkolenia na pewno się nada, profesjonalna obsługa klienta to również mile widziany wpis do CV na rozmaite stanowiska mające związek z pracą w tego typu branżach. Dla pracowników, którzy samodzielnie ogarniają sobie zadania, poleca się warsztaty takie jak: zarządzanie sobą w czasie . Osobom rozpatrującym reklamacje albo piastującym wysokie funkcje dyrektorskie można doradzić twórcze rozwiązywanie problemów i zagadnienia powiązane z szeroko pojętą komunikacją. By nie dochodziło do konfliktów pomiędzy kadrą a personelem, warto odbyć także warsztaty z kontaktów interpersonalnych. szkolenia (www.trenerzy.pl/problematyka/tworcze-rozwiazywanie-problemow-w-firmie/) szkolenia (http://www.trenerzy.pl/problematyka/zarzadzanie-soba-w-czasie/)podczas szkolenia
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com
Negocjacje w biznesie sprawdzą się u osób mających do czynienia z okolicznościami formalnymi, w których trzeba dokonać wyboru firmy, która ma być podwykonawcą i przeprowadzić negocjacje umowy czy finansów. Tu sprawdzi się także wymienione wyżej twórcze rozwiązywanie problemów , bo podwładni zwykle udają się do kogoś wyżej w hierarchii kiedy nie umieją dać sobie rady z danym zagadnieniem samodzielnie. Na pewno dobrze jest przemyśleć, czy zarządzanie sobą w czasie czy zachowania asertywne to umiejętności niezbędne tylko w pracy, czy może również w każdego dnia i znaleźć odpowiadające nam warsztaty i odbyć je dla własnej przyjemności?

Tags: warsztaty, szkolenia, CV, trenerzy, negocjacje