Porównanie kont do oszczędzania pieniędzy w 2014

Posted on 18/08/2022 7:52am

Chyba każdy, kto posiada jakieś wolne środki pieniężne bardzo dobrze ma świadomość tego, że należy zarządzać nimi w taki sposób, aby zaczęły przynosić one jakieś zyski. Najgorszym pomysłem może być trzymanie pieniędzy w przysłowiowych skarpetach.


wydajność
Po pierwsze ponieważ może to skusić złodziei, którzy bardzo chętnie zechcą się nimi zaopiekować, a oprócz tego przechowywanie pieniędzy w ten sposób powoduje, że tracą one na swojej wartości. Pomysłów na inwestycje jest wcale niemało. Jedni będą grać na giełdzie, handlują akcjami i obligacjami, lecz często jest to obarczone ryzykiem, ponieważ w przypadku krachu lub załamania można dużo utracić- rzetelny ranking kont oszczędnościowych.

Inną metodą na to, aby pieniądze pracowały cały czas, będzie trzymanie ich na lokatach oszczędnościowych. Są one dużo bardziej bezpieczne od giełdy czy funduszy inwestycyjnych i zapewniają stały, ustalony przy zakładaniu zysk, ale ich dużym minusem jest to, że w przypadku wcześniejszego zerwania nie otrzyma się żadnych odsetek. Od jakiegoś czasu na rynku zagościł jednak jeszcze jeden bankowy produkt, który oferuje zyski bardzo zbliżone jak przy lokatach, ale z możliwościami dynamicznego zarządzania zgromadzonymi pieniędzmi.

gotówka od ręki
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Konta oszczędnościowe, bo to właśnie o nich mowa, łączą w sobie zalety lokat terminowych i typowych bankowych rachunkach. Mogą one mieć wszystkie parametry normalnego konta, to znaczy można przelewać na nie wynagrodzenie, robić przelewy bankowe, przeważnie posiadają także możliwość używania kart kredytowych oraz debetowych.

Największym ich plusem jest to, że pieniądze na koncie codziennie pracują, czyli są od nich naliczane procenty. Pozwala to na sporą elastyczność w porównaniu z tradycyjnymi lokatami, gdyż w sytuacji, kiedy potrzebne będą jakieś pieniądze, po prostu można je z konta przelać bez żadnej straty. Banków oferujących taki produkt jest dość dużo- super kredyt kredyt hipoteczny kraków gotówkowy w santander banku.

Dlatego też jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z takiego produktu, to powinien znaleźć ostatni. Porównuje on parametry wszystkich tego typu kont z dziesiątków różnych banków i bardzo ułatwia klientom wybranie dokładnie takiego produktu, jaki najbardziej będzie im pasował.

Tags: pieniądze, finanse, kredyt, Zarządzanie, giełda, odsetki, konta, procenty