Porządkowanie z centralnym odkurzaczem

Posted on 05/02/2022 7:40am

System centralnego odkurzania nie tylko czyni porządkowanie w dużym stopniu łatwiejszym, lecz też pomaga wyeliminować groźne dla alergików roztocza jak też pył.


Stąd warto już w fazie budowy domu rozważyć jego montaż.
Trzeba bowiem pamiętać o tym, że centralne odkurzanie obok dla przykładu instalacji alarmowej znacznie podwyższa wartość naszego domku. Budowa (włókno szklane ogólnego zastosowania) systemu powoduje, iż porządkowanie jest ciche, zaś pod nogami nie pląta się żaden sprzęt. Cały pył jak też zużyte w czasie porządkowania powietrze są usuwane na zewnątrz budynku. Powietrze, którym oddychamy w sprzątanym wnętrzu jest więc wolne od wszelkich zanieczyszczeń – nie jedynie cząsteczek kurzu, ale też mikroorganizmów i roztoczy. Duża siła wciągania urządzenia powoduje, że są one likwidowane nie tylko z nawierzchni dywanów, lecz też z głębokich warstw.


faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Odkurzacze centralne składają się z centralnej jednostki, instalacji – rur, kształtek, giętkiego węża ssącego i akcesoriów. Jednostkę centralną z gniazdami ssącymi łączą rury z antystatycznego tworzywa. Do gniazd wkłada się elastyczny przewód. Wymienialne końcówki pozwalają odkurzyć każde miejsce w budynku, z kolei prędkość powietrza przepływającego przez rury ssące dochodzi do 130 km/h, co pomaga wyeliminować osiadanie pyłu jak też roztoczy wewnątrz rur. Zaletą większości systemów obecnych na rynku jest opcja rozłożenia tej inwestycji na dwa etapy.
Pierwszy z nich obejmuje ułożenie rur w ścianach, następny natomiast zakup a także montaż centralnej jednostki, węży ssących i akcesoriów. To pozwala na dostosowanie inwestycji do finansowych możliwości inwestora oraz postępów robót na budowie.

Tags: urządzenie, dom, piec, miejsce