Problemy językowe w biznesie

Posted on 04/10/2019 7:17am

Różnice językowe i kulturowe to przeszkody uniemożliwiające proces komunikacyjny. Szczególnie w biznesie. Niewystarczająco dobra komunikacja w języku obcym oraz pomyłki w tłumaczeniach, nie tylko zakłócają zawieranie umów międzynarodowych, ale także przynoszą firmom ujemne wyniki finansowe. Niestety, nie w każdej firmie znajomość języków wykracza poza te podstawowe.


spotkanie biznesowe
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Pomocnym a co istotne, stosowanym najczęściej rozwiązaniem problemów z komunikacją w języku obcym jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Adres biura znajdziemy w internecie, wystukując w wyszukiwarce interesującą nas frazę, np: tłumaczenia ukraiński. Firma, która ma zamiar wejść na zagraniczny rynek ze swoimi produktami, potrzebuje w pierwszej kolejności dobrych materiałów reklamowych|musi postawić przede wszystkim na reklamę. I mimo że uznaje się, iż angielski jest powszechnie przyjęty w biznesie, to na pewno milej widziane będzie wysyłanie korespondencji w języku ojczystym ewentualnego partnera biznesowego. Coraz częściej na znaczeniu zyskuje tłumaczenia rosyjski, francuski, a także języki nordyckie - szwedzki czy duński. Zobacz ofertę tłumacza przysięgłego.

Wiele osób korzysta z tłumaczeń samodzielnie np. przy użyciu Google Translatora, lub nawet zleca takie tłumaczenia w różnych serwisach za groszowe kwoty. Lecz pamiętajmy iż o ile korzystanie z popularnych translatorów na poziomie prywatnym, ułatwiającym szybkie odszukanie „sensu” słów, czasami zdań może być pomocne, tak już niestety korzystanie z tego typu „pomocy”, z całą pewnością okaże się fatalne w skutkach podczas kontaktów biznesowych.


Biuro tłumaczeń posiada tę przewagę, żewyróżnia podstawowy atut: skupia profesjonalnie przygotowanych oraz zaangażowanych w swą pracę tłumaczy. Dlatego możliwe jest jednoczesne tłumaczenie tego samego dokumentu na wiele języków. Ma to szczególne znaczenie w tłumaczeniach dokumentacji technicznej. Stała współpraca z takim podmiotem skutkuje także szybką realizacją kolejnych zleceń. Skutkiem tego wykluczyć można między innymi zastoje w korespondencji, która ma kluczowe znaczenie w kontaktach z potencjalnymi klientami. A jak wiadomo, w biznesie czas to pieniądz.

Tags: dokument, umowy, biura tłumaczeń