Przyglądamy się aparatom Sony - ich plusy i minusy

Posted on 14/03/2019 12:01am

Producent aparatów fotograficznych Sony wypuścił niedawno na rynek kilka zaawansowanych cyfrówek. Wśród reklamowanych sprzętów znaleźliśmy cztery interesujące modele: DSC-HX300 z 50-krotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 z matrycą rozdzielczości 18, 2 MP, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy kompakt z tak dużym zoomem.


logo sony
Zacznijmy ranking od absolutnej nowości - aparatu Sony DSC-HX300 - poprawionej wersji HX200V, który wygląda jak typowa lustrzanka i posiada analogiczny panel obsługi. Zaawansowany megazoom został wyposażony w przetwornik obrazu 20, 4 MP i solidniejsze podzespoły. Poza tym DSC-HX300 jest stabilniejszy od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Dużym atutem modelu są również jego hybrydowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli bardzo solidny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do pięciu m. pod wodą, a dzięki twardej obudowie zniesie upadek z wysokości 1,5 m. i zda egzamin nawet przy skrajnej temperaturze. Najnowszy Cyber-shot został wyposażony w 3-clowy ekran dotykowy, przetwornik obrazu typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18, 2 MP oraz funkcję stabilizacji obrazu - Super SteadyShot. Ponadto Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w formacie 1080 p i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Następny w kolejności jest DSC-HX50, czyli lekki i niewielki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż 30-krotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 megapiksele. To obecnie chyba najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która umożliwia fotografowanie obiektów w trybie 10 klatek na sekundę. Aparat Sony DSC-HX50 posiada wyświetlacz LCD oraz pomocną funkcję Wi-Fi. Sprzęt kierowany jest do fanów modeli kieszonkowych , chcących zestawienia ulepszonych funkcji kompaktu ze stylowym wyglądem.

aparat
Ostatni z testowanych produktów to DSC-WX300, szeroko promowany przez koncern. Kompakt z serii WX jest profesjonalnym aparatem, oferowanym w kilku kolorach. Na tle innych produktów tej klasy prezentuje się wyjątkowo dobrze i przyciąga swoim wyglądem. Obok przetwornika obrazów o rozdzielczości 18, 2 megapikseli czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 został zaopatrzony w efektywny dotykowy wyświetlacz i Wi-Fi. Z aparatu bez wątpienia będą zadowoleni fani rozwiązania “point and shoot”, bo tym razemwytwórca gwarantuje im aż kilkanaście wbudowanych programów.

Najnowsze aparaty Sony to eleganckie i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Spodobają się amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i chcą dokumentować chwile przeznaczone na spotkania z przyjaciółmi albo w trakcie podróży. Jakikolwiek z opisywanych modeli spełni swoją funkcję i umożliwi na dłużej cieszyć się oczekiwaną jakością zdjęć.

Author: S.D.