Sekret dobrej reklamy w sieci- portale społecznościowe oraz mechanizmy rządzące nimi

Posted on 25/09/2019 9:35am

Internet to narzędzie, dzięki któremu można porozumiewać się z innymi jak również pogłębiać swoją wiedzę. Może być także bardzo dobrym narzędziem do reklamowania naszych firm czy też usług.


Reklama w sieci internetowej ma bardzo dużo zalet, ale często również bardzo denerwuje użytkowników internetu.
facebook w laptopie
Author: Impassion Afghanistan
Source: http://www.flickr.com
Większość z nas nie ma pojęcia jak szeroką skalę ma internetowy monitoring Poczta elektroniczna nierzadko zasypywana jest wiadomościami reklamowymi, które dostają się na naszego maila na przykład w wyniku podania adresu w formularzu, podczas rejestracji konta na przykład w sklepie on-line. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: monitoring poczta. Wiele z reklam zupełnie nas nie ciekawi i z chęcią pozbyliśmy się tego problemu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, żeby działała z korzyścią dla klientów. Na pewno choć raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której po kilkukrotnym wyszukiwaniu frazy w sieci, na Facebooku pojawiły się reklamy związane z wprowadzaną wcześniej frazą. Tego rodzaju inteligentne dopasowanie reklam do potrzeb użytkownika może zaskakiwać, jednak jest niezwykle skutecznym narzędziem reklamowym.
mężczyzna przy laptopie
Author: Tim Pierce
Source: http://www.flickr.com

Facebook jest najbardziej popularnym portalem społecznościowym, z tego powodu właśnie to w nim najprężniej rozwija się reklama. Jednym z najistotniejszych algorytmów tego serwisu jest Edge Rank, który wpływa na to co pojawia się na tablicy użytkownika (więcej na ten temat: edge rank). W zależności od jakości postu i jego tematu może on trafić na tablice konkretnego grona użytkowników. Znajomość funkcjonowania tego algorytmu może być pomocna przykładowo w rozwinięciu naszego fanpage'a.


Posty o wysokim poziomie Egde Rank muszą być interesujące dla użytkownika jak również poruszają tematy, które zachęcają do rozmowy. Świetnym rozwiązaniem będą na przykład posty zawierające grafikę oraz maja formę pytań. Zachęceni do rozmowy użytkownicy z chęcią odpowiedzą nam na pytania co to jest mem czy też jakie są ich sposoby na poprawę humoru- ważne jest trafienie treścią to danego grona odbiorców, których uwagi potrzebujemy. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: alerWEB.

Reklama w internecie może przynieść mnóstwo korzyści. Dodatkowo dzięki takim algorytmom jak na przykład Edge Rank można liczyć na powiększenie liczby zainteresowanych użytkowników i fanów naszej marki albo firmy. Warto więc z nich korzystać, żeby uzyskać popularność w sieci oraz poza nią.

Tags: grafika, reklama, Facebook