Skąd zaczęła się brać popularność dronów, jakie jest obecnie wykorzystanie urządzeń tego typu

Posted on 05/01/2022 8:02am

Jeszczeparę lat wcześniej mało kto spodziewał się, że przestrzenią powietrzną zawładną nieduże latające maszyny znane jako drony. Na początku takimi maszynami interesowało się przede wszystkim wojsko, jednak z czasem sięgać po nie zaczął także przemysł. Przełomem było pojawienie się na rynku stosunkowo tanich urządzeń, które mógł sobie kupić praktycznie każdy. Proste modele będą kosztowały już nawet poniżej pięciuset złotych, i w takiej kwocie otrzyma się całkiem ciekawą zabawkę.

Sprawdź nowe camonboard.pl/kamery-sportowe/xiaoyi.

dron 3 DR solo
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Bardziej zaawansowane egzemplarze będą kosztowały nawet kilkanaście tysięcy złotych, ale ich możliwości są naprawdę niesamowite. Drony mogą być wykorzystywane w coraz liczniejszych zastosowaniach. Poza typową zabawą w przypadku najtańszych maszyn bardzo często sięgają po nie różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa. Za pomocą dronów można na przykład obserwować z większej wysokości jakiś teren, pilnować ważnych miejsc czy nawet przewozić niewielkie przedmioty. W ostatnim czasie bardzo chętnie wykorzystywane są przy fotografowaniu i filmowaniu wszelakich imprez, zapewniając niespotykane do tej pory ujęcia. Do tego ostatniego zastosowania doskonale będą się nadawać maszyny z zainstalowanymi kamerami wysokiej rozdzielczości. Dzisiaj możliwości takich sprzętów są coraz większe, dzięki użyciu nowoczesnych sterowników umożliwiają nie tylko nagrywanie, lecz dają sporo możliwości dla operatorów.

Jeżeli niesamowicie pasjonuje Cię analizowana w tym tekście kwestia, to poza tym zobacz ofertę w serwisie (http://www.centrumwygody.pl/odkurzacze-przemyslowe). Z pewnością znajdziesz tam coś interesującego dla siebie.

Obecnie najbardziej zaawansowane modele mogą być sterowane przez pojedynczego operatora, który może na przykład określić sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.widok z lotu ptaka
Author: Daniel Zimmermann
Source: http://www.flickr.com
Do takich sprzętów można na przykład zaliczyć dron GoPro Karma, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej rodzinie. Przyczepić pod niego można kamery GoPro, nad którymi dzięki wykorzystaniu kontrolera ma się pełną kontrolę, takie rozwiązanie pozwala na przekaz obrazów w odległości nawet kilometra. Bardzo pochlebne recenzje wśród użytkujących zbiera także model 3DR Iris+. Dzięki zaawansowanym możliwościom sterowania doskonale sprawdza się w licznych profesjonalnych i amatorskich rozwiązaniach, dając zdjęcia i obrazy naprawdę wysokiej jakości.

Tags: zabawa, operator, video, obserwacja, latające