W jaki sposób efektywnie szukać pracy?

Posted on 30/06/2017 7:28am

Każda osoba bezrobotna, która pragnie znaleźć zajęcie, zdaje sobie świetnie sprawę, że poszukiwanie pracy wymaga bardzo dużego wysiłku oraz w rzeczywistości jest to dosyć żmudna praca. Z jakiego powodu jedni nadzwyczaj prędko znajdują pracę, a inni mimo starań nie potrafią odpowiednio się do tego zabrać? Aby rozpocząć wyszukiwanie zatrudnienia, musimy dobrze opracować swą strategię działania. Im mniej wiemy o tym, jak się do tego przygotowywać, tym mniej efektywne będą nasze starania.

randstad.pl/pracodawca/rekrutacje-sta%C5%82e
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Na początek trzeba zapoznać się z możliwościami jakie daje nasze formalne wykształcenie i dodatkowe umiejętności oraz sprecyzować stanowisko, o które chcielibyśmy aplikować. Następnie trzeba zrobić sobie bazę miejsc, gdzie moglibyśmy złożyć swe CV. Na bieżąco należy obserwować ogłoszenia w prasie, w radio, w internecie, w biurach pracy.Są to naczelne źródła informacji dotyczące ofert pracy. Jednak należy mieć oczy szeroko otwarte, bowiem wiele ogłoszeń znajduje się w miejscach, w których się ich nie spodziewamy. Poszukując w internecie, w większości wypadków odwiedzamy witryny z ogłoszeniami, w których są różne oferty pracy z rozmaitych części kraju. Nierzadko jednakże omijamy formalne strony firm, w których chcielibyśmy pracować.

Często jest tam zakładka „pracuj z nami” gdzie odbywa się rekrutacja pracowników. Warto na bieżąco zapoznawać się z wszelkimi zmianami na owych stronach, ponieważ prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwom zależy na jak najlepszym wyszukaniu właściwego pracownika, w związku z tym ogłoszenia mogą pojawiać się w rozmaitym tempie – niekiedy raz miesiącu, innym razem cztery w przeciągu tygodnia.
Nieraz anons o prace można przypadkiem spotkać w sklepie, w konkretnej firmie, na przeróżnych plakatach w centrum miasta, na tablicach ogłoszeń. Dlatego dobrze jest szczegółowo obserwować miejsca, w jakich się znajdujemy, ponieważ może to być źródło informacji na temat potencjalnie ciekawiącej nas pracy.

Musimy także szczegółowo notować niezbędne telefony, osobę do kontaktu w konkretnej firmie, termin rozmów kwalifikacyjnych, informacje kiedy jak też dokąd wysyłaliśmy dokumenty aplikacyjne. Jeżeli intensywnie szukamy pracy, wówczas wysyłamy i roznosimy niemałe ilości naszych dokumentów. Niekiedy zapominamy, jakie były wymogi na dane stanowisko w jednostce, której agent właśnie zaprosił nas na rozmowę. Nietrudno się zgubić w takich wypadkach, zapomnieć o terminach itd. W związku z tym bardzo istotna jest dobra organizacja pracy. Dobrze jest też wbić w przeglądarkę zwrot: agencje pracy Kraków - kliknij tutaj. Powodzenia!

Tags: radio, dokumenty, telewizja, ogłoszenie, CV