Jak powinno się rozliczyć pit 37? Co warto wiedzieć na ten temat?

Posted on 19/11/2018 8:58am

Jak każdego roku, trzeba złożyć deklarację podatkową. To obowiązek dla każdej osoby, która była w poprzednim roku zatrudniona. Są różne deklaracje podatku, każdą wypełnia się troszkę inaczej. W tym artykule będzie mowa o pit 37.
praca przy podatkach online
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Rozliczenie pit 37 jest najpopularniejsze, składamy je w typowych sytuacjach, kiedy pracownik, zleceniobiorca, osoba na emeryturze, albo rencista chce rozliczyć to podstawowe źródło przychodu. Deklaracja ta odnosi się do przychodów podlegających opodatkowaniu wedle skali podatkowej, to znaczy na dzień dzisiejszy jest to 18% i 32%. Jeżeli otrzymujemy tylko przychody wolne od podatku, nie składamy w ogóle deklaracji, nie wykazujemy też przychodów, jakie zwolnione są z opodatkowania - Ile można zaoszczędzić na ulgach podatkowych?.

Jeżeli uzyskujemy inne przychody niż opodatkowane według skali, to wybierzemy innego rodzaju deklarację. Dla różnych osób, które mogą mieć z tym problem pomóc mogą tego typu rzeczy jak rozliczenie pit 2017 przez internet, ponieważ tam wszystko mają czytelnie pokazane, dlatego też ciężko jest się pomylić. Jeśli chodzi o ten temat, to musimy też mieć świadomość, że jeśli otrzymujemy poza pieniędzmi podlegającymi opodatkowaniu inne przychody, to złożymy dwie różne deklaracje, chodzi o pit 37 albo pit 28 - .

Dobrze jest też wiedzieć, jak należy się rozliczyć ze współmałżonkiem, czy pit 37 pasuje do tego przypadku? Jak nasz partner ma działalność, jaka jest opodatkowana zgodnie ze skalą, to nie rozliczymy się razem na pit 37 przez nasz stosunek pracy. Tego typu rozliczenie w pit 37, to w takim wypadku błąd, gdyż obowiązuje w takiej sytuacji pit 36. Pamiętajmy, że można sobie oszczędzić takich dywagacji, kiedy skorzystamy z pit za 2017 online.Tags: PIT, dokument, emeryt