W jaki sposób zafundować bardzo potrzebującym pomoc finansową podczas rozliczania się z własnego podatku?

Posted on 19/04/2022 7:24am

Nie ma sensu ukrywać tego, że ogromna większość naszych rodaków bardzo nie lubi składania corocznych deklaracji podatkowych. Wiele osób pozostawia to na sam koniec, powodując iż kolejki w urzędach skarbowych robią się naprawdę długie. Ten powtarzający się każdego roku, pozornie trudny obywatelski obowiązek posiada jednak swe pozytywne aspekty.


zaproszenie ślubne
Author: Parekh Cards
Source: http://www.flickr.com


Warto mieć na uwadze, iż rozliczając podatek mamy możliwość odpisać 1% na rzecz konkretnej fundacji lub też organizację pożytku publicznego.


Faktem jest, iż przelewając ten 1% podatku nie tracimy ani grosza, gdyż pieniądze te i tak zostałyby wysłane do budżetu. Zamiast przekazywać całość do urzędu możemy zrobić naprawdę wspaniały uczynek dla kogoś, kto tej pomocy oczekuje. Gdy nie wiemy wciąż gdzie mamy zamiar przekazać tę kwotę, możemy bez problemu użyć wyszukiwarki organizacji która jest dostępna na na oficjalnych, rządowych stronach internetowych. W trakcie wypełniania formularza PIT 37 polecam przeczytać powinniśmy poszukać sekcji, która dotyczy w istocie przesłania takiej pomocy organizacjom. Mamy do uzupełnienia dwa pola, pierwszym z nich jest KRS i tu powinniśmy wpisać odpowiedni numer organizacji, jaką chcemy wspomóc - na przykład 0000270809 - obszerne opracowanie. W kolejnej rubryce musimy wpisać kwotę, jaka nie powinna być większa niż wspomniany jeden procent. Ten czas jest bardzo istotny dla całości procesu przekazania pieniędzy, gdyż nie możemy popełnić żadnego błędu. Źle wpisany numer KRS może spowodować, że wskazana przez nas organizacja nie dostanie pomocy w postaci naszej kwoty. Co ciekawe, na tym etapie możemy zdecydować, czy chcemy żeby nasze dane były wysłane fundacji, której przekazujemy swój podatek.

Zakończyłeś czytać nasz wpis i myślisz o kolejnym? Nic prostszego. Wystarczy jedynie najechać na ten link i jesteśmy na stronie (https://raczynski-kancelaria.pl/kontakt-sieradz/).

Organizacja dostanie na przykład nasze personalia jak dane identyfikacyjne, kwotę wsparcia którego staliśmy się autorem.
Jest jeszcze szansa na poprawkę, ponieważ jesteśmy w stanie wykonać korektę do dnia 02.06.2017. Właśnie w tym momencie będziemy mieli sposobność aby zapisać nowe, poprawione informacje do przekazania 1% naszego podatku. Wszystko to sprawia, że w niewiele ponad kilka momentów, bez wychodzenia z mieszkania mamy możliwość w realny sposób pomóc danej grupie osób. Trzeba wspomnieć, że możliwość przekazania tej niewielkiej kwoty to chyba najprzyjemniejsza kwestia jeżeli mowa o składaniu deklaracji PIT.


Kiedy będzie coraz bliżej do czasu rozliczeń, zauważymy w telewizji, radiu, gazetach czy też bilbordach masę informacji z pytaniem o wsparcie konkretnej organizacji. Dokonujmy tego ważnego wyboru mądrze, zgodnie z naszym sumieniem. Najbardziej istotne jest jednakże fakt, iż jest wspaniała opcja wsparcia i że wykorzystuje ją coraz więcej Polaków, dzieląc się tym, co mają oraz szerząc pomoc i dobro.

Tags: dom, IT, strony, instytucja