W obecnych czasach prawie wszystko zastępowane jest przez zbliżeniowe karty — pieniądze, ale także dla przykładu klucze

Posted on 12/10/2022 1:11pm

Karty magnetyczne są w stanie znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest identyfikacja jej właściciela.


Obecny wiek wydaje się być okresem, kiedy dość szybko plastikowe karty zastępują wszystkim inne artykuły codziennego użytku.


fotografia   Międzyzdroje
Author: DCN Gallery
Source: DCN Gallery


Współcześnie przykładowo kartą tego typu zapłacimy za wszystko — choćby za bilet w autobusie. Karty zbliżeniowe wyparły także klucze w ogromnej części hoteli. Proceder ten rozpoczął się oczywiście od tych największych sieci. Jednak obecnie zobaczymy je już niejednokrotnie choćby i w hostelach. Są o wiele wygodniejsze aniżeli klucze. Można włożyć je zwyczajnie do portfela. Nie tak często się gubią i poza tym nie obciążają kieszeni. Na dodatek, jeżeli gość straci gdzieś tę kartę, to aktywowanie kolejnej jest szybsze oraz mniej kosztowne. Po prostu nową kartę (ich zapas często trzymany jest na recepcji) trzeba tylko odpowiednio zakodować. Jest to dosyć proste, gdyż musimy jedynie kartę przeciągnąć przez odpowiednie urządzenie. Do każdej karty stworzony jest osobny kod dostępu. Przez to jedną kartą nie można otworzyć wszystkich drzwi na piętrze.można zobaczyć tam (zobacz logintrade.pl)Wyjątek stanowią karty, które noszą choćby ochroniarze lub sprzątaczki. Posiadają oni jedną kartę, która otwiera wszystkie drzwi. Jest to po prostu specjalnie zaprojektowany przez informatyka kod.
Takiego typu karty używane są również w obiektach rządowych, gdzie musimy posiadać specjalne uprawnienia, aby być w stanie wejść do pewnych pomieszczeń czy korytarzy.

Tags: sieci, dostęp, czas, koszt, RAM