Wskazania techniczne dla debiutujących graczy i grafików

Posted on 27/11/2021 7:14am

Gdy zajmujemy się grafiką albo mamy zamiłowanie do gier komputerowych wymagamy specjalistycznego komputera o odpowiednich parametrach. Co trzeba wiedzieć kupując specjalistyczny komputer do gier, grafiki, prac projektowych i modelarskich?
praca na komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Dzisiejsze gry mają zachwycającą grafikę, akcję, wciąż daje mnóstwo możliwości. Chociaż wiele z nich działa w sprzęcie o przeciętnych parametrach, jakość obrazu i płynność może pozostawiać dużo do życzenia. Żeby idealnie sprostać ich wymaganiom, każdy zaawansowany gracz musi koniecznie wymienić podzespoły bądź kupić nowy komputer do gier. Dużo początkujących ma pojęcia na jaką maszynę do gier się zdecydować (czytaj więcej na Ceneo). Notebooki do gamingu są bardzo drogie, a w ich cenie można nabyć bardzo wysokiej klasy komputer stacjonarny, dlatego tradycyjne rozwiązanie jest znacznie częściej spotykane wśród doświadczonych graczy i posiada wiele walorów. Daje możliwość łatwej rozbudowy i unowocześniania maszyny. Szczególnie istotne są oczywiście specjalistyczne karty graficzne do gier, ponieważ bez nich włączenie jakiekolwiek gry nie jest możliwe. Najlepsze teraz karty graficzne do gier to GeForce GTX 980 i Radeon R9. Jednakże najnowocześniejszy, najbardziej zalecany model, który się ostatnimi czasy pojawił na rynku, to GeForce GTX 1080. Nowoczesne oprogramowania specjalistyczne dla architektów oraz budowniczych również wymagają komputera wysokiej jakości. Nawet popularny wśród budowniczych program Norma PRO firmy Athenasoft ma spore wymagania graficzne. Dlatego, gdy używamy któregokolwiek specjalnego oprogramowania dla architektów, grafików i budowniczych, niezależnie czy będą to produkty firmy Athenasoft lub chryzantema wielokwiatowa innego wytwórcy, musimy mieć na uwadze, że wymagania techniczne dotyczą absolutnego minimum. Aby zapewnić pożądany komfort korzystania z oprogramowania, czasami trzeba rozważyć kupno nowych części do komputera bądź jego wymianę.


W wielu przypadkach wymiana karty graficznej wiązać się będzie się z wymianą zasilacza. Naturalnie kiedy się na nią decydujemy, nie powinniśmy zapominać o szczegółach i sprawdzić w jakim stanie znajduje się nasz kabel (zobacz obciążalność prądowa kabli) zasilający (przenieś się tutaj). Pozornie wydaje się, że jest to drugorzędna sprawa, jednak wysłużony, nieprzystosowany do mocy zasilania, złej jakości kabel może stać się bezpośrednim powodem przepalenia się komputera.

Tags: komputer, gracz, gra