Zagadnienie aplikacji internetowych jest skomplikowany

Posted on 11/07/2018 10:09pm

Internet jest wynalazkiem, którego obecna funkcjonalność jest tak szeroka, że na pewno mogłaby zadziwić i samych jego twórców. Ogólnoświatowa sieć komputerowa w zamyśle miała powstać tylko na potrzeby wojska USA i służyć do błyskawicznego wysyłania raportów.
snapchat
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Rząd amerykańskiego mocarstwa finansował ośrodki badawcze starające się znaleźć kanał przepływu informacji bez jednostki centralnej, który mógłby efektywnie działać nawet w przypadku zniszczenia jednej z jego części. Prace nad tego typu rozwiązaniem trwały już od lat sześćdziesiątych minionego wieku, ale sukces przyszedł dopiero po niemal trzydziestu latach. W okresie tym w działania związane urzeczywistnieniem koncepcji ogólnoświatowej sieci komputerowej włączały się kolejne osoby, a sam pomysł stracił swój wojskowy charakter.

Internet wkroczył do domów zwykłych ludzi na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to uchylono zakaz jego wykorzystywania do celów komercyjnych, a światło dzienne ujrzała pierwsza przeglądarka stron WWW. Od tego momentu ogólnoświatowa sieć przeszła prawdziwą metamorfozę mówi się nawet o Internecie 1.0. oraz Internecie 2.0. Ten pierwszy to właśnie Internet z lat dziewięćdziesiątych i z początku nowego tysiąclecia. Jego typową cechą było to, że użytkownik był po prostu biernym odbiorcą treści zamieszczanych na witrynach WWW. Internet 2.0. to sieć z kolei sieć kreowana przez użytkowników, którzy wpływają na jej charakter dzięki swej aktywności na portalach społecznościowych.

Nie da się ukryć, że dzisiejszy Internet ma także znacznie więcej funkcji niż jego poprzednik sprzed lat. Przy jego pomocy możemy opłacać rachunki, rezerwować bilety na pociąg lub: drukarnia.navy-blue.pl noclegi, słuchać radia, robić zakupy i poszerzać swoją wiedzę na wszelkie możliwe tematy. W sieci znajdziemy odpowiedź, czym jest strategia koncentracji , jak wykonać profesjonalny biznesplan i uszyć bluzkę, gdzie pójść do restauracji i jakie muzeum warto zwiedzić. Niestety Internet może okazać się również bronią obosieczną. Łatwy dostęp do jakichkolwiek treści jest ogromnym zagrożeniem dla szkrabów, którzy nie powinni stykać się z przemocą czy seksem. Sprawdź więcej: .
Pulpit komputera z Windowsem 8
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Zaniepokojonym rodzicom, którzy nie chcą całkowicie zakazywać swym pociechom po sieci, z pomocą przychodzi blokada rodzicielska Windows 7 lub innych systemów operacyjnych. Dzieciaki nie powinny mieć również kont na portalach społecznościowych, ponieważ w większości przypadków są one dozwolone dopiero od 15 lat. Rodzice bez problemu znajdą w sieci informacje, jak usunąć konto na Twitterze lub Facebooku i będa w stanie zlikwidować nielegalne profile swoich latorośli.

Tags: Internet, dostęp, użytkownik