Zostań rzeczoznawcą

Posted on 03/11/2021 7:53am

Wycena nieruchomości to atrakcyjny zawód, dający dobre zarobki i znaczne możliwości rozwoju kariery. Rzeczoznawca majątkowy może ustalać wyceny domów, mieszkań, terenów, szacować przydatność katastralną i pod hipotekę i oceniać występujące straty. Jego usługi przydatne są w wielu instytucjach - od banków, przez administrację, po prywatne firmy i gospodarstwa rolne.
Zostać rzeczoznawcą jednak nie jest tak łatwo.

Dodatkowe treści na podany w tym tekście są Ci potrzebne? Bez paniki. Wejdź w poniższy link i wszystkie inne wątki tutaj znajdziesz. Zachęcamy!

rzeczoznawca majątkowy to zawód regulowany, więc do jego wykonywania niezbędna jest licencja, a sposób i zakres wykonywania regulują ustawy. Właściwe
Nieruchomości
Author: manishibhatt
Source: http://www.flickr.com
prawa są umieszczone w art. 177 i 191 ustawy o gospodarce nieruchomościami . Nadzór nad zawodem sprawuje Minister Infrastruktury. Aby móc wyceniać nieruchomości, musisz zaliczyć studia magisterskie ekonomiczne, techniczne albo prawnicze. Zazwyczaj niezbędne okazuje się także ukończenie kursu podyplomowego, oferowanego w w sporej liczbie szkół wyższych. Obowiązek ten znika, gdy rozkład regularnych studiów uwzględnia określone minima. Później należy odbyć praktykę zawodową.


Cały proces zamyka wymagający test przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną. Zaliczając go dobrze, przyznaje się licencję ministerialną. Należy nie zapominać o przestrzeganiu prawnych obowiązków, jakie przynosi zawodowa wycena nieruchomości (interesująca publikacja od KGDM). Nasza kariera będzie stale monitorowana przez rząd. Prawdziwym okazuje się porzekadło: bez pracy nie ma kołaczy. Składając papiery na studia, drogi maturzysto, przemyśl taką karierę zawodową. Trudy edukacji z nawiązką zrekompensuje ci pewność, że nie zostaniesz kolejnym bezrobotnym magistrem.

Tags: biznes, bank, wycena